Vyjížďky na koních na Tenerife

Jezdíte rádi na koni a chystáte se na Tenerife? Určitě vás napadlo, že byste si mohli udělat vyjížďku i tady a užít si tento krásný ostrov z koňského hřbetu. Pokud ano, čtěte dál, na následujích pár řádkách vám povím něco o jízdárně, na kterou chodí pravidelně náš syn.

Syn, kterému je sedm let, se nikdy o koně nijak zvlášť nezajímal, a když jsme okolo nějakého v ohradě prošli, chtěl si ho sice pohladit, ale nakonec to neudělal, protože se bál, že ho kousne. Pak se najednou začal o koně zajímat a chtěl, abychom ho na nějakou jízdárnu vzali. Řekli jsme si proč ne, jednou ho tam vezmeme, podívá se, bude mít strach jezdit a my budeme mít klid. Požádala jsem v v jedné Facebookové skupině o tipy, kam na jihu Tenerife vyrazit, a dva lidi nezávisle na sobě mi poradili sobotní Pony Club nedaleko vesnice Aldea Blanca. Navštívila jsem jejich webovky https://www.horseridingintenerife.com/ a následující sobotu jsme se byli na jízdárně podívat.

 

Poprvé na jízdárně

Horse Riding Adventures je malá jízdárna vlastněná Brity Jimem a Sárou. Najdete ji nedaleko obce Aldea Blanca, která leží nad Las Chafiras. Jim se Sarou nás hezky přivítali a vysvětlili nám, jak to na jízdárně chodí. Pohladili jsme si koně a dohodli se na příští sobotu. Kromě koní jsme si na farmě také pohladili jedno pěkně vykrmené krotké prase a dva hodné psi.

chlapec na koni

Pony Club je silně návykový

Pony Club se koná každou sobotu od 10 do 14 hodin a cena je 20 Eur. Je pravda, že je to pro nás dost peněz, ale říkali jsme si, že to nevadí, protože syn přece nemusí chodit každý týden a my se dohodli na možnosti chodit jednou za 14 dní. Navíc jsme si mysleli, že tohle bude, zrovna tak jako všechno, co syn zatím zkusil, krátkodobou záležitostí, že se jednou posadí na koně, bude se bát a už nebude chtít chodit. Nic z toho se však nekonalo. Když jsme si syna vyzvedli, byl nadšený a od té doby nemluví o ničem jiném. Koně se stali jeho životním stylem, kouká na seriály o koních, počítá kolikrát na jízdárně už byl a nemůže se dočkat další soboty. Chodit na jízdárnu jednou za čtrnáct dní mu rozhodně nestačí, chodí každý týden a kdyby to šlo, byl by tam každý den. Co nás překvapilo nejvíce je to, že se nebojí. Dokonce se ani nebojí, že spadne. Tvrdí, že přece jednou spadne každý, kdo na koních jezdí. Nejhorší je, když dostane rýmu a díky covidovým opatřením mu řekneme, že tuto sobotu musí zůstat doma. To pak brečí a je hrozně smutný.

 

Jak to na jízdárně chodí

Do Pony Clubu chodí dvě skupiny dětí, obě začínají v 10 hodin dopoledne. První skupina mladších dětí ale končí ve 12 hodin a rodiče na děti čekají na farmě. Mladší děti se povozí na poníkovi a pak s rodiči odcházejí domů. Starší děti zůstávají do 14 hodin a učí se vše kolem koní, včetně hřebelcování, sedlání a čištění kopyt. Pak se na koních projedou, nakrmí je a jdou domů. Syn jezdí na větším poníkovi jménem Bounty, někdy jedou na vyjížďku po okolí a někdy se na jízdárně učí jezdit. Dvakrát si mohl zkusit i jízdu na velkém koni, což pro něj bylo splněné přání. Děti se na koních někdy střídají a ty co zrovna nejezdí čekají ve stínu a hrají si se psy nebo s prasetem, kteří na farmě žijí.

 

Proč jsem napsala tento blog?

Ne, tento blog není placená reklama. Napadlo mě o jízdárně napsat, protože žijeme v těžké době, kdy malé firmy, které se živí turismem, stěží přežívají a potřebují naší podporu, protože se na ně při poskytování státní pomoci jaksi zapomnělo. Pokud se tedy chystáte na Tenerife, nebo tu již jste a máte rádi koně, domluvte si se Sarou a Jimem projížďku nebo lekce jízdy na koni, určitě budete spokojeni. Zde je odkaz na jejich webovky https://www.horseridingintenerife.com/ a zde na Facebookové stránky, kde najdete mnoho fotografií z projížděk i Pony Clubu https://www.facebook.com/horseridingadventuresintenerife/

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!