Výlety na širé moře jsem vždy milovala, protože podle mého není nic lepšího, než si užívat slunečný den na palubě lodi a pozorovat kontrast jasné modré oblohy a tmavě modrého moře s malými pravidelnými vlnami. Tohle byla vždy moje oblíbená aktivita.

Pokud se však chystáte na Tenerife, existuje ještě jeden důvod, proč se vydat na výlet na lodi– uvidíte delfíny a velryby. Neuvidíte je jen kdesi daleko v moři a nebudete potřebovat dalekohled. Budou plavat hned vedle vaší lodi a uvidíte je velmi zblízka. Pokud budete mít štěstí, budete mít dokonce možnost pozorovat delfíny, jak závodí s vaší lodí. Je to tak zábavné, že už jsme byli na Tenerife na čtyřech takových výletech a vždy jsme si to užili a viděli jak delfíny, tak velryby hodně blízko u lodi.

Náš poslední výlet na delfíny a velryby jsme podnikli na malé motorové lodi. Tentokrát jsme byli pozváni přáteli, kteří na lodi pracují, takže byl výlet trochu jiný než obvykle. Ve středu ráno nás vyzvedli doma a zamířili jsme do Puerto Colón, kde jsme z Pantalanu 2 vstoupili na loď. Jelikož jsme byli první lidé na palubě, tak jsme měli možnost prozkoumat loď a prohlédnout si i její kajutu a kuchyň. Pak jsme se pohodlně posadili na palubě a čekali na ostatní. Brzy se k nám připojila skupina Angličanů a mladý italský pár, a mohli jsme vyrazit.

V 9:45 jsme opustili přístav a vydali se na otevřené moře vyhledat delfíny a velryby. Brzy jsme zahlédli skupinu delfínů, kteří objevili hejno tuňáků. Všude kolem létali ptáci a také se snažili ukořistit něco k snědku. Po chvíli pozorování jsme se vydali hledat velryby. Několik jsme jich viděli, ale ne tak blízko jako na našich předchozích výletech na lodi. Kapitán lodi dostal vysílačkou zprávu z jiné lodi ohledně toho, kde se skupina velryb nachází, a tak jsme se k ní rozjeli. Cestou jsme však narazili na velkou skupinu delfínů, kteří byli velmi hraví. Kapitán se nás zeptal, jestli chceme pokračovat v cestě za velrybami nebo zůstat a pozorovat delfíny. Všichni jsme se shodli, že chceme zůstat a pozorovat delfíny, kteří byli velmi aktivní, plavali kolem lodi a hravě skákali nad hladinu.

Po chvíli sledování delfínů jsme museli pokračovat v naší cestě. Po odjezdu jsme však zjistili, že nás několik delfínů následuje a plave podél naší lodi. Hravě s naší lodí závodili a my si mohli tuto neobvyklou podívanou vychutnávat zblízka. Plavili jsme se směrem k pobřeží Adeje a v Puertitu jsme zakotvili na jídlo a koupání.

Poté, co jsme v Puertitu strávili asi 45 minut zamířila loď zpět do Puerto Colón. Byl to krásný zážitek a výlet jsme si opravdu užili. Syn se ptal, kdy pojedeme na výlet znovu ještě předtím, než jsme opustili loď.

 

moře

Na Tenerife si můžete výlet lodí koupit ve stánku na ulici nebo online. Náš první výlet byl pětihodinový, na větším katamaránu z Puerto Colón do zálivu Masca a zpět. Jeli jsme v únoru odpoledne, a když jsme se vraceli a loď nabrala rychlost, tak byla pěkná zima. Nezapomeňte si proto i teplé oblečení, byla nám zima i v lehké mikině! Katamarány jsou vhodnější pro ty, kteří trpí na mořskou nemoc, protože jsou stabilnější. Další výlety už byly vždy jen dvouhodinové, protože jsme došli k názoru, že dvě hodiny na výlet za delfíny a velrybami bohatě stačí. Také jsme zjistili, že menší lodě jsou rychlejší, a proto se rychleji přizpůsobí tomu, kde se právě delfíni a velryby nacházejí, a vy jich uvidíte více. Nicméně jsme na všech výletech viděli vždy zblízka dostatečně velryb i delfínů. Říká se, že ráno uvidíte delfínů a velryb více, protože jsou v tuto dobu živější. Pokud jedete na výlet v létě, bude ranní výlet od 9-10 hodin určitě lepší volba, protože i když bývá na lodi i stín, nenajde se ho dost pro všechny a slunce je v létě skutečně silné. Pokud si chcete nějaký lodní výlet na delfíny vybrat už teď, klikněte zde. Každý výlet má i mnoho hodnocení a vy si tak můžete vybrat i podle nich. Výlety navíc můžete obvykle až 24 hodin před jejich začátkem zrušit.

Doufám, že si užijete výlet lodí a uvidíte mnoho delfínů a velryb! Ahoj!

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.