Trhy mají na Tenerife dlouhou tradici a minimálně jednou týdně se koná trh v každém městě. Nejoblíbenějšími trhy jsou trhy farmářské, o kterých jsme již psali zde, a které jsou hojně navštěvované místním obyvatelstvem i turisty. Tentokrát však bude řeč o trzích, kde nakoupíte například suvenýry, oblečení, bižuterii, řemeslné výrobky nebo knížky. Zde je seznam nejoblíbenějších trhů, kde jistě najdete něco, co se vám bude líbit.

 

 Costa Adeje

Trh v Costa Adeje najdete naproti obchodnímu domu CC El Duque a koná se ve čtvrtek a  v sobotu od 9 do 14 hodin.  Tento trh je určený především pro turisty a najdete zde mnoho stánků se suvenýry, dárkovými předměty, bižutérií, šperky, kabelkami a oblečením. Kousek od něj je moc hezká pláž, tak si můžete vzít s sebou plavky a spojit návštěvu tohoto trhu s koupáním.

 

Los Cristianos

Trh v Los Cristianos najdete u hotelu Arona Gran Hotel.  Koná se v úterý a v neděli od 9 do 14 hodin. Je to největší a nejnavštěvovanější trh na jihu Tenerife a v nabídce je od všeho něco: řemeslné výrobky, oblečení, suvenýry, bižuterie, kabelky. Tento trh je dost přelidněný a měli byste si dávat pozor na své věci, protože je známo, že se na něm pohybuje dost kapsářů.

 

El Médano

Trh v El Médanu najdete na hlavním náměstí, Plaza de Principe, v sobotu od 9 do 14 hodin. Ve stáncích uvidíte všechno možné od oblečení, bižuterie a šperků až po kabelky, koření, kosmetiku a řemeslné výrobky. Tento trh určitě stojí za návštěvu, protože se koná na pěkném náměstí s dětským hřištěm hned u hezké pláže, takže jeho návštěvu můžete spojit s koupáním nebo procházkou po příjemném městě s tradiční španělskou atmosférou.

trh na náměstí

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Santa Cruz

Návštěvu trhu Mercado Nuestra Senora de Africa v centru města Santa Cruz byste určitě neměli vynechat, jelikož se jedná o trh s tradiční kanárskou atmosférou umístěný v krásné koloniální budově. Nakoupit zde můžete vše, především však pečivo, maso, ryby, ovoce, zeleninu, koření, květiny a řemeslné výrobky. Trh se koná každý den od 6 do 14 hodin.

Na ulici Avenida José Guimerá, která se nachází poblíž trhu Mercado Nuestra Senora de Africa se konná každou neděli velký bleší trh (knihy, dekorace, oblečení, nádobí, domácí potřeby atd.) kde však můžete zakoupit i tradiční místní pokrmy jako například med a víno.

 

Kromě těchto nejoblíbenějších trhů najdete na Tenerife ještě mnoho těch menších, které však určitě také stojí za návštěvu. Zde je jejich seznam:

  • Trh v Golf del Sur se nachází na ulici Avenida del Atlántico a koná se v pátek od 9 do 14 hodin.
  • Trh v Los Abrigos najdete na náměstí u přístavu a koná se v úterý od 17 do 21 hodin
  • Trh v Las Chafiras najdete za supermarketem Lidl a koná se v sobotu a v neděli od 7 do 14 hodin.
  • Trh v Playa de San Juan najdete na ulici Avenida Emigrante a koná se ve středu od 9 do 14 hodin.
  • Trh v Alcala najdete na náměstí Plaza del Pueblo a koná se v pondělí od 9 do 14 hodin.
  • Trh v Puerto Santiago se nachází na hlavním náměstí a koná se ve čtvrtek od 9 do 14 hodin.
  • Trh v Guía de Isora najdete u kulturního centra a koná se v sobotu od 8 do 13 hodin.
  • Trh v Puerto de la Cruz se koná v ulici Avenida Blas Pérez González ve středu a v sobotu od 10 do 15 hodin.
  • Bleší trh Rastro Guaza se koná v ulici Calle Josefina Reveron v pátek, sobotu a v neděli od 8:20 do 14:30. Toto je klasický bleší trh, kde najdete všechno, co už jiní nepotřebují. Jeho návštěva se určitě vyplatí, pokud potřebujete rychle a levně sehnat vybavení do nově pronajatého bytu (obrázky, nádobí, dekorační předměty) nebo třeba koupit levně koloběžku nebo odstrkovadlo pro vaše dítě.

 

Doufáme, že si návštěvu trhů na Tenerife užijete a najdete tam alespoň něco z toho, co jste hledali.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

trh Nuestra Senora de Africa

Trh Mercade Nuestra Senora de Africa má dlouho tradici, nachází se v krásné budově a zachovalo si svou trochu exotickou atmosféru.