Tipy na cestu na Tenerife

Během zveřejňování našich blogů jsme si všimli, že některé z nich – ty, které se týkají praktických informací na cestu – měly velký úspěch a odezvu. Proto jsme se rozhodli ty nejužitečnější přesunout na jedno místo, kde budou více viditelné, do kategorie „Tipy na cestu“. Na tomto místě tedy najdete informace, které se vám během pobytu na ostrově mohou hodit. Budeme zde zveřejňovat námi ověřené informace a postřehy z našeho života na ostrově. 

autopůjčovny v letištní hale

Autopůjčovny na Tenerife

Jedete na Tenerife a nevíte, kde si půjčit auto? Přečtěte si příspěvek o naší zkušenosti s autopůjčovnami o s radami, kde si auto půjčit a na co si dát při půjčování aut v autopůjčovně pozor.

 

zelený autobus Titsa

Autobusy na Tenerife

Pokud si na Tenerife nechcete půjčovat auto, nejspíše využijete místních autobusových linek. Autobusy na Tenerife jsou v dobrém stavu a dostanete se s nimi prakticky všude. Nevýhodou bývá relativní nízká frekvence spojů, takže vám cesta do některých míst bude trvat delší dobu.  

bílé taxi

Taxi služby na Tenerife

Taxi služby na Tenerife jsou kvalitní a za rozumnou cenu. Pokud plánujete využívat taxi služeb na Tenerife, přečtěte si následující příspěvek.

 

 

Jak sehnat levné letenky na Tenerife

Jestliže v dohledné době letíte na Tenerife, jistě vás zajímá, kde koupit levné letenky. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti a z kterých letišť na Tenerife létají které společnosti.

loď na Tenerife

Cestovní pojištění na Tenerife

Tento příspěvek se zabývá cestovním pojištěním. Stačí vám kartička zdravotní pojišťovny nebo je lepší se raději připojistit u komerční pojišťovny? Přečtěte si tento článek, který se zabývá výhodami a nevýhodami obou možností.

vchod do supermarketu guai

Nakupování potravin na Tenerife

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou na Tenerife v pronajatém apartmánu, povede jedna z vašich prvních cest pravděpodobně do supermarketu. Kde na Tenerife nakoupit? Tuto otázku zodpoví tento příspěvek.

stánky na farmářském trhu

Farmářské trhy na Tenerife

Pokud jste velkými příznivci farmářských trhů, je tento příspěvek právě pro vás. Farmářské trhy mají na Tenerife velkou tradici, ceny jsou příznivé a jejich návštěva je pro místní rutinou.

trh na náměstí v el Médano

Trhy na Tenerife

Tento příspěvek je o nejvíce navštěvovaných trzích na Tenerife, kde nakoupíte všechno možné od šperků, oblečení a kabelek až po starožitnosti a řemeslná výrobky.

prázdná ulice v Los Cristianos

Kupujeme nemovitost

Přemýšlíte o koupi bytu na Tenerife? Přečtěte si tento článek o našich zkušenostech s nákupem nemovitosti.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!