Tyto webovky jsou na prodej, pokud máte zájem, napište na kamtka11@gmail.com

  Santa Cruz de Tenerife

Hlavní město ostrova a místo, kde se koná druhý největší karneval světa

Město Santa Cruz de Tenerife je hlavním městem ostrova a nabízí příjemné procházky po jeho živých ulicích

 

Santa Cruz de Tenerife leží na severovýchodě ostrova a je jeho hlavním městem. Jeho hluboký přístav zapříčinil rozkvět města a dokonce i dnes je přístav v Santa Cruz jedním z nejrušnějších ve Španělsku. Pokud se na Kanárské ostrovy vydáte lodí ze španělské pevniny, připluje vaše lod po téměř dvoudenní plavbě právě sem. Průvodce po ostrově Tenerife vám v následujích odstavcích rychle shrne, co by vám v Santa Cruz de Tenerife nemělo uniknout.

Prohlídka města

Můžete začít prohlídkou náměstí Plaza de Espana nedaleko přístavu a vydat se směrem na náměstí Plaza de Candelaria. Okolní ulice jsou plné malých obchodů a kaváren. Ulice Santa Cruz jsou obvykle zastíněny vzrostlými stromy, takže to bývá příjemná procházka. Největší náměstí v Santa Cruz (a na Tenerife) se jmenuje Plaza de Espana. Najdete ho v centru Santa Cruz a uprostřed náměstí je velké umělé jezero a nápis Santa Cruz, u kterého se lidé s oblibou fotí. Nedaleko náměstí je přístav a Auditorio, což je nejznámější budova na Tenerife, která připomíná budovu opery v australském Sydney a byla navržena tak, aby vypadala jako plachta jachty.

Vodní park Parque Maritimo Cesar Manrique

U přístavu je také jeden z vodních parků na Tenerife, Parque Maritimo Cesar Manrique. Jedná se několik bazénů se slanou vodou zasayených v krásné zahradě. Vstupné je pouze 5 eur dospělý (v ceně je i lehátko) a 1.50 eur dítě do 12 let. Více informací najdete zde.

Botanická zahrada

Vedle akvaparku je Palmetum na Tenerife, což je velká botanická zahrada, která má jednu z největších sbírek palem na světě a odkud budete mít krásný výhled na moře. Další skvělý park který stojí za návštěvu se jmenuje Parque Garcia Sanabria a nachází se v historickém centru města.

Kostel Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion

Jednou z hlavních památek Santa Cruz de Tenerife je kostel Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion, který byl postaven v 16. století a byl jedním z prvních kostelů postavených na Tenerife. Na náměstí Plaza San Francisco najdete krásný kostel Iglesia de San Fransisco, který je považována za nejlepší příklad barokní architektury na Kanárských ostrovech.

Trh Mercado de Nuestra Senora de Africa

Za návštěvu stojí také Mercado de Nuestra Senora de Africa, což je dynamický trh s potravinami, který byste neměli opomenout navštívit. Nachází se totiž v krásné budově koloniálního stylu a má unikátní atmosféru. Najdete zde především, ovoce, zeleninu, koření, květiny a nějaké suvenýry.

Druhý největší karneval na světě

Pokud přijedete na Tenerife v únoru, neměli byste si nechat ujít návštěvu karnevalu. Karneval v Santa Cruz je největší ve Španělsku a po karnevalu v Rio de Janeiro druhý největší na světě.

Pláž Las Terasitas

Hlavní pláží v Santa Cruz je pláž Las Teresitas, což je pláž s jemným zlatým pískem, který byl dovezený ze Sahary. Pláž se nachází až na okraji města a nad ní se tyčí pohoří Anaga. Je úchvatná a lidé ji považují za nejkrásnější pláž na Tenerife.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.