San Cristóbal de la Laguna

Město na severu ostrova s bohatou minulostí

San Cristóbal de La Laguna je starobylé universitní město s krásnou architekturou

San Cristóbal de La Laguna je město v severní části Tenerife nedaleko Santa Cruz de Tenerife a je považováno za kulturní centrum ostrova.

Historické centrum Laguny je zapsáno do seznamu UNESCO

Jeho historické centrum je velmi zachovalé a proto je město zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO. Město bylo navrženo v 15. století a jeho rozvržení se stalo modelem pro návrhy nových měst v Americe. Centrum města je plné elegantních budov z patnáctého až sedmnáctého století. Je v něm mnoho kostelů, církevních budov a paláců. Katedrála na náměstí Plaza de los Remedios byla postavena počátkem 20. století a její neoklasicistní fasáda byla inspirována katedrálou v Pamploně. Uvnitř najdete barokní retablík ze 16. století a obrazy malíře Cristobala Hernandeze de Quintana. V katedrále leží pozůstatky Alonsa Fernandeze de Luga, který město založil. Kousek od katedrály je kostel Iglesia de la Concepcion, který byla postaven v roce 1502 a má nádhernou věž a dřevěný mudejarský strop. Mudejarský sloh je směsicí maurského a evropského stylu, který je ve městě velmi rozšířený. Kostel má vysokou zvonici, na kterou můžete vylézt a obdivovat krásný výhled na město.

Další náměstí, které stojí za prohlídku je Plaza del Adelantado. Na tomto krásném náměstí stojí radnice a velkým balkónem a impozantní palác Palacio de Nava. Je domovem radnice a kláštera s atraktivním balkonem a impozantního paláce Palacio de Nava. Pokud máte rádi trhy, zavítejte na náměstí Plaza del Cristo, kde se konají pravidelné farmářské trhy. Další památkou, kterou byste neměli vynechat je římskokatolický kostel Real Santuario del Santísimo Cristo de La Laguna.

Tradiční slavnosti města

San Cristobal de La Laguna je skvělým místem pro návštěvu jedné z jejich slavností. Pokud je to možné, navštivte La Lagunu během velikonočního týdne. Na Velký pátek nesou kříž středověkými ulicemi náboženské cechy oblečené v tmavých kápích. Pouti Romeria de San Benito Abad, která se konná druhou červencovou neděli, se účastní skupiny z celých Kanárských ostrovů. Lidé se obléknou do tradičních šatů, udělají průvod a tancují. La Laguna byla až do roku 1821 hlavním městem Tenerife. Je to univerzitní město a sídlí v ní nejstarší univerzita na Kanárských ostrovech. Je to živé město s pulzujícím nočním životem.

V Laguně je často sychravo

La Laguna leží v údolí Aguere na úpatí pohoří Anaga. Okolní krajina je velmi pěkná, vše se zelená a výhledy jsou úchvatné. Místní obyvatelé se mi však nejednou svěřili, že by žili raději jinde na ostrově. Laguna je sice krásná a okolí zelené, je ale často ponořena v nízkých mracích a je v ní tudíž často sychravo. Ranní cesta do práce či do školy prý není příliš příjemná. Lidem se prostě příroda nezavděčí!

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!