Puerto de la Cruz

Krásné město na severu ostrova, ideální pro procházky v příjemném centru města

Puerto de la Cruz nabízí příjemné procházky ve městě plném zeleně a koupání na plážích s černým pískem

Puerto de la Cruz je krásné město ležící na severním pobřeží ostrova. Honosí se množstvím zeleně, hornatým okolím a malebným přístavem. Ve starších částech města jsou ulice úzké, dlážděné a posyté spoustou barů a zahradních restaurací, kde se můžete zastavit a posedět ve stínu mohutných stromů, kterých je v tomto městě bezpočet.

Centrum města

Centrum města se nachází v okolí ulice Calle Lomos a náměstí Plaza del Charco del los Camerones, kde najdete mnoho barevných rybářských domků v ulicích, které jsou v noci osvětleny staromódními lucernami. Za prohlídku stojí také jeden z nejkrásnějších kostelů na Tenerife kostel Nuestra Senora de la Pena de Francia na náměstí Plaza de la Iglesia, který byl postaven v 17. století.

Koupaliště Lago Martinez

Jedním z velkých lákadel Puerta de la Cruz je vynikající koupaliště Lago Martianez. Najdete zde krásné bazény s mořskou vodou, umělé pláže, spoustu tropických rostlin, plážové bary a vše další, co potřebujete pro den na slunci.

Zahrady a parky

V Puertu de la Cruz najdete hned několik krásných zahrad a parků, za návštěvu stojí například botanická zahrada s jezírky s liliemi a 200 let starým fíkovníkem, vodní zahrada Risco Belle a zahrada Jardín de Orquideas de Sitio Litre.

Já osobně mám Puerto de la Cruz moc ráda. Je plné zeleně a za ním ční mohutné hory. V centru města jsou velké vzrostlé stromy, které poskytují dostatek stínu v odpoledních hodinách, kdy je nutné si silnému subtropickému slunci v létě vyhýbat. Hlavní pláž má černý vulkanický písek a pře pláží se nachází rozlehlé zahrady. Najde se zde plno míst na dlouhé procházky a ve městě vládne uvolněná atmosféra.