Puerto de la Cruz

Krásné město na severu ostrova, ideální pro procházky v příjemném centru města

Puerto de la Cruz nabízí příjemné procházky ve městě plném zeleně a koupání na plážích s černým pískem

Puerto de la Cruz je krásné město ležící na severním pobřeží ostrova, které se honosí množstvím zeleně, plážemi s černým pískem, hornatým okolím a malebným přístavem. V historické části města jsou ulice úzké, dlážděné a poseté spoustou barů a zahradních restaurací, kde se můžete zastavit a posedět ve stínu mohutných stromů, kterých je v tomto městě bezpočet.

Město Puerto de la Cruz vzniklo z malé rybářské vesnice, která postupně přerostla v přístav nedaleko města La Orotava. Během 17. století se stalo Puerto de la Cruz nejdůležitějším přístavem na severu ostrova a byl hojně používán k přepravě vína a cukrové třtiny z údolí v okolí města La Orotava. Puerto de la Cruz získalo status města v roce 1808.

Puerto de la Cruz je velmi oblíbeným turistickým letoviskem, je však úplně jiné než tradiční turistická letoviska na jihu ostrova jako například Costa Adeje, která nabízí luxusní hotely a uhlazené pláže. Puerto de la Cruz je typické španělské město, kde kromě turistů uvidíte i hodně místních obyvatel a kde najdete malebné ulice, elegantní náměstí, koloniální architekturu a mnoho dobrých restaurací.

Centrum města tvoří ulice Calle Lomos a náměstí Plaza del Charco de los Camarones, kde najdete mnoho barevných rybářských domků v ulicích, které jsou v noci osvětleny lucernami. Centrum města se nachází hned vedle malého přístavu, kde je i malá pláž s černým pískem, kde se můžete osvěžit během horkých letních dnů. Městská pláž se však nachází trochu dále od historického centra, je daleko větší, ale má také větší vlny.

Co byste si v Puerto de la Cruz neměli nechat ujít

Ve městě se nachází mnoho historických budov a ti, kteří mají rádi památky by si neměli nechat ujít prohlídku jednoho z nejkrásnějších kostelů na Tenerife, kostela Nuestra Senora de la Pena de Francia na náměstí Plaza de la Iglesia, který byl postaven v 17. století. Krásných starých budov se dřevěnými vyřezávanými balkony však najdete ve městě nespočet, takže si milovníci architektury v Puerto de la Cruz jistě přijdou na své.

Lago Martinéz

Dalším místem, které stojí za návštěvu je koupaliště Lago Martinéz, které se nachází na promenádě v centru města. Je to krásné a příjemné koupaliště, které se skládá z několika bazénů s mořskou vodou různých velikostí jež obklopuje zahrada se subtropickou vegetací a vše je zajímavě architektonicky řešeno. Ve velkém bazénu si skvěle zaplavete, protože je skutečně velký a docela hluboký (dna jsem se dotýkala špičkami nohou), takže přestože byla okolní lehátka zaplněna, ve velkém bazénu skoro nikdo neplaval. Více informací najdete o Lago Martinéz zde. Vstupné na koupaliště je dospělí 5,50 eur, děti do 10 let 2,50 eur.

Zahrady a parky

V Puertu de la Cruz najdete hned několik krásných zahrad a parků, za návštěvu stojí například botanická zahrada s jezírky s liliemi a 200 let starým fíkovníkem, vodní zahrada Risco Belle a zahrada Jardín de Orquideas de Sitio Litre.

Pláže

V Puertu najdete několik pláží s černým vulkanickým pískem. Oblíbená je především Playa Jardín, která se nachází pod rozlehlým parkem. Pláž je krásná a unikátní, má ale dost silné vlnobití, takže není vhodná pro děti a je na ní často červená vlajka. Dále je oblíbená Playa Martinéz, která se nachází u promenády v centru města nedaleko Lago Martinéz.

Já osobně mám Puerto de la Cruz moc ráda. Je plné zeleně a za ním ční mohutné hory. V centru města jsou velké vzrostlé stromy, které poskytují dostatek stínu v odpoledních hodinách, kdy je nutné se silnému slunci v létě vyhýbat. Hlavní pláž má černý vulkanický písek a před pláží se nachází rozlehlé zahrady. Najde se zde plno míst na dlouhé procházky a ve městě vládne uvolněná atmosféra.

Loro Park

Loro Park je krásná zoologická zahrada, která se nachází na okraji města. Pokud se nacházíte v centru Puerta, doveze vás do Loro Parku turistický vláček zdarma. Na návštěvu budete určitě potřebovat celý den, protože kromě výběhů se zvířaty uvidíte show s delfíny, kosatkami, tuleni a papoušky. Více informací o Loro Parku najdete zde.

Výlety do okolí

Okolí města Puerto de la Cruz je skutečně nádherné a přímo láká k výletům do okolí. Proto jsme pro vás vybrali několik tras, které si určitě užijete.

Čtyřhodinový výlet z Barranco de Ruiz do San Juan de La Rambla

Čtyřhodinový výlet z Puerto de la Cruz do Café Vista Paraíso

Tříhodinový výlet z El Socorro do Puerto de la Cruz

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!