Playa de La Arena

Malé turistické letovisko s úchvatnou pláží s černým pískem

Pláž Playa de la Arena – pláž, kde se zdá být písek ještě černější než jinde

Playa de la Arena je menší letovisko na západním pobřeží Tenerife. Je to menší pláž s tmavým pískem sopečného původu, která je skutečně jedinečná, jelikož je zasazena mezi dvěma malými útesy a je tudíž chráněna před větrem. V okolí jsou další malé pláže, na které se můžete jít během své dovolené projít.

Velké vlny pobaví, ale pláž není vhodná pro děti

Tato pláž má své velké kouzlo, písek se na ní zdá být černější než jinde a vlny zde mají ohromnou sílu. Je sice úchvatné vlézt si do moře a zkoušet, jak dlouho vydržíte v moři stát, než vás vlna strhne, má to však tu nevýhodu, že je tu často červená vlajka (s kterou to podle mého názoru Kanárští plavčíci docela přehánějí). Tato pláž určitě není vhodná pro děti, protože se rychle svažuje do hloubky a to je důvod, proč zde mají vlny takovou sílu.

Stabilní počasí po celý rok

Playa de la Arena se nachází v části ostrova, kde je stabilní počasí po celý rok a téměř nikdy neprší, dokonce ani v zimních měsících. Díky tomu je letovisko jedním z nejlepších míst na ostrově, kde můžete zůstat, pokud hledáte slunce, písek, moře a klid.

Výlety do okolí

Z Mariny v nedalekém Los Gigantes vyplouvá na moře mnoho lodí, které vozí turisty na výlety, kde mohou vidět delfíny a velryby. Dále se konají výlety na lodi s proskleným dnem a výlety za potápěním. Zde si můžete vyhledat a zamluvit jeden z mnoho výletů na lodi či množství dalších aktivit od potápění až po návštěvy akvaparku.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!