La Orotava

Starobylé město plné historie

Orotava je starobylé město v kopcích

La Orotava se nachází na severozápadním pobřeží Tenerife nedaleko města Puerto de la Cruz a je zasazena do malebné úrodné krajiny s výhledem na sopku Teide. Velká část bohatství města pocházela z úrodných svahů obklopujících město.

Krásné historické centrum města

V minulosti žilo v La Orotavě mnoho nejbohatších obyvatel Tenerife a jejich vliv lze vidět v mnoha krásných budovách, pro které jsou typické krásné vyřezávané dřevěné balkony a vnitřní nádvoří. Domy, které mají krásná veřejně přístupná vnitřní nádvoří, která určitě stojí za prohlídku jsou Casa de los Balcones a Casa del Turista. Dále si můžete prohlédnout velké nádvoří domu Casa Mendez-Fonseca, který slouží jako malé muzeum a kde můžete ochutnat místní víno. Krásně vyřezávané dřevěné balkony si můžete prohlédnout na domě Casa Lercaro, který byl postaven v 16. století a nyní slouží jako restaurace a obchod. Staré město La Orotava bylo prohlášeno za místo národního historického a uměleckého zájmu a je zde mnoho renesančních domů, krásných kostelů a klášterů. Za návštěvu určitě stojí barokní kostel s kopulí a dvěmi věžemi Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion, který byl postaven v 18. století. Dále doporučuji navštívit kapli Calvario, kostel San Augustin a kostel San Benito Abad. Krásná je také růžová budova Liceo de Taoro z 18. století, která je obklopená krásnými zahradami. Sedí na svahu s výhledem do údolí a nyní je nyní bar, takže si můžete posedět a vychutnat si výhled do okolí.

Parky a zahrady ve městě

Milovníci zahrad by neměli opomenout návštěvu terasovité zahrady Jardines del Marquesado a botanické zahrady Hijuela del Botanico, ve které roste více než 3000 druhů tropických a subtropických rostlin, včetně ikonických dračích stromů pocházejících z Kanárských ostrovů.

Vodní mlýny nedaleko Orotovy

V okolí Orotavy se nachází vodní mlýny, které určitě stojí za návštěvu. Vydejte se po stezce Los Molinos, která začíná u Villa Arriba a ta vás dovede k devíti vodním mlýnům. Vodní mlýny byly postaveny v 17. a 18. století.

Pokud si chtete vychutnat nádherný výhled na La Orotavu a horu Teide, navštivte vyhlídku Mirador de Humbolt, nebudete zklamáni!