La Orotava

Starobylé město plné historie

Orotava je starobylé město v kopcích

La Orotava se nachází na severozápadním pobřeží Tenerife nedaleko města Puerto de la Cruz a je zasazena do malebné úrodné krajiny s výhledem na sopku Teide. Velká část bohatství města pocházela z úrodných svahů obklopujících město.

Krásné historické centrum města

V minulosti žilo v La Orotavě mnoho nejbohatších obyvatel Tenerife a jejich vliv lze vidět v mnoha krásných budovách, pro které jsou typické krásné vyřezávané dřevěné balkony a vnitřní nádvoří. Domy, které mají krásná veřejně přístupná vnitřní nádvoří, která určitě stojí za prohlídku jsou Casa de los Balcones a Casa del Turista. Dále si můžete prohlédnout velké nádvoří domu Casa Mendez-Fonseca, který slouží jako malé muzeum a kde můžete ochutnat místní víno. Krásně vyřezávané dřevěné balkony si můžete prohlédnout na domě Casa Lercaro, který byl postaven v 16. století a nyní slouží jako restaurace a obchod. Staré město La Orotava bylo prohlášeno za místo národního historického a uměleckého zájmu a je zde mnoho renesančních domů, krásných kostelů a klášterů. Za návštěvu určitě stojí barokní kostel s kopulí a dvěmi věžemi Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion, který byl postaven v 18. století. Dále doporučuji navštívit kapli Calvario, kostel San Augustin a kostel San Benito Abad. Krásná je také růžová budova Liceo de Taoro z 18. století, která je obklopená krásnými zahradami. Sedí na svahu s výhledem do údolí a nyní je nyní bar, takže si můžete posedět a vychutnat si výhled do okolí.

Parky a zahrady ve městě

Milovníci zahrad by neměli opomenout návštěvu terasovité zahrady Jardines del Marquesado a botanické zahrady Hijuela del Botanico, ve které roste více než 3000 druhů tropických a subtropických rostlin, včetně ikonických dračích stromů pocházejících z Kanárských ostrovů.

Vodní mlýny nedaleko Orotovy

V okolí Orotavy se nachází vodní mlýny, které určitě stojí za návštěvu. Vydejte se po stezce Los Molinos, která začíná u Villa Arriba a ta vás dovede k devíti vodním mlýnům. Vodní mlýny byly postaveny v 17. a 18. století.

Pokud si chtete vychutnat nádherný výhled na La Orotavu a horu Teide, navštivte vyhlídku Mirador de Humbolt, nebudete zklamáni!

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!