Masca

Malebná vesnice s dechberoucími výhledy

Masca – ztracená vesnička v horách

 

O Masce se říká, že je to nejkrásnější vesnice na Tenerife, protože se rozkládá v malebném místě a je obklopena horami. Nachází se v pohoří Teno v západní části ostrova a pořádná silnice byla do ní vybudována teprve nedávno. Do vesnice Masca vede malá silnice plná ostrých serpentýn, která není vhodná pro bojácné řidiče. Ve vesnici se nachází několik restaurací a obchodů. Jako v každé vesnici zde najdete i kostel, ten je však tak malý, že se do něj vejde jen osm lidí.

Pěší tůra z vesnice Masca k pobřeží

Z Mascy se můžete vydat po stezce dolů k moři do Playa de Masca. Je to nádherná procházka v krásném prostředí, během které se budete moct kochat skvělými výhledy. Cesta dolů s zpět vám zabere asi šest hodin, je to však cesta vhodná pouze pro vytrénované sportovce. Pokud jste do Mascy dorazili autobusem, tak můžete jít jen cestu dolů a pak se svézt lodí do Los Gigantes, kde vás opět vyzvedne autobus.

Pokud nejste vyježděným a zkušeným řidičem, tak jeďte raději autobusem, protože cesta je úzká a strmá. Zatáčky jsou tak ostré, že do Mascy mohou jezdit jen malé autobusy a je známo mnoho případů, kdy místní obyvatelé museli převzít řízení a svést turistů auto dolů, protože se příliš báli jet dolů sami. Nenechte se však touto informací odradit, protože je to zcela jistě místo, které stojí za návštěvu! Krásná je nejen vesnice, ale i její hornaté okolí a výhledy na okolní hornatou krajinu.