Los Gigantes

Malé turistecké letovisko v krásném prostředí

Letovisko Los Gigantes nabízí malou pláž pod útesy, příjemný přístav a krásný přílivový bazén

Los Gigantes je oblíbeným turistickým letoviskem na západním pobřeží Tenerife, které se nachází vedle působivého 500 až 800 m vysokého útesu Acantilados de Los Gigantes, který strmě trčí z moře. Letovisko Los Gigantes bylo vybudováno v šedesátých a sedmdesátých letech minulého stolení a má klidnější a uvolněnější atmosféru než velká turistická letoviska na jihu ostrova.

Malý přístav obklopený obchůdky a restauracemi

V městečku se nachází hezký přístav plný malých jachet, který je obklopen obchody a restauracemi. Nedaleko přístavu najdete malou pláž s černým pískem, nad kterou se tyčí vysoký útes. Útes můžete vidět z několika míst, nejlepší pohled na něj je ale z lodi. Výlet na lodi si můžete lehce koupit v Los Gigantes a při této příležitosti si prohlédnete nejen útes, ale i velryby a delfíny, kterých je ve zdejších mořích mnoho, protože téměř třetina druhý velryb a delfínů na světě proplouvá okolo Kanárských ostrovů právě nedaleko Los Gigantes. Původní obyvatelé ostrova Guanche měli útes za posvátný a věřili, že útes označuje konec světa.

Přírodní přílivový bazén

Nedaleko od přístavu je ještě jedno místo, kvůli kterému se do Los Gigantes rádi vracíme, místní přílivový bazén. Když je odliv, je to příjemné místo k vykoupání s křišťálově čistou vodou. Pokud je ale příliv, může být koupání v něm tak trochu adrenalinový zážitek, protože když příliv chrstne do bazénu velkou vlnu, tak se voda v bazénu silně zvlní a vy si musíte dát pozor, aby s vámi vlna nepraštila o kameny. Někdy je také šokující podávaná na některé turisty, kteří se procházejí po slizké hraně bazénu, přestože na straně směrem k moři jsou útesy a neumím si představit, kdo by je v rozbouřeném moři zachraňoval, kdyby tam spadli.

Výlety do okolí

Z Mariny v Los Gigantes vyplouvá na moře mnoho lodí, které vozí turisty na výlety, kde mohou vidět delfíny a velryby. Dále se konají výlety na lodi s proskleným dnem a výlety za potápěním. Zde si můžete vyhledat a zamluvit jeden z mnoho výletů na lodi či množství dalších aktivit od potápění až po návštěvy akvaparku.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!