Loro park

Menší, ale krásná zoologická zahrada, která se proslavila vystoupeními s delfíny, kosatkami, tuleni a papoušky.

Zoologická zahrada Loro Park zaujme zábavnými představeními s delfíny, kosatkami, papoušky a tuleni

Loro Park je zoologická zahrada ve městě Puerto de la Cruz na severu ostrova, kde budeme moci kromě ostatních zvířat také shlédnout představení s papoušky, tuleni, delfíny a kosatkami. Na návštěvu budete určitě potřebovat celý den, protože kromě výběhů se zvířaty uvidíte několik show se zvířaty, na které budete potřebovat dost času. Loro Park je jednou z nejoblíbenějších atrakcí na Tenerife a každoročně ho navštíví přes milion návštěvníků.

Představení s delfíny, kosatkami, tuleni a papoušky

Po vstupu do parku dostanete letáček s časy show se zvířaty a pokud nechcete o nic přijít, je dobré si návštěvu trochu naplánovat, protože vás bude čekat představení s kosatkami, s delfíny, s tuleni a s papoušky. Představení určitě stojí za to, jsou vtipná a pobaví se u nich i dospělí.

Zde jsou časy jednotlivých představení:

Tuleni:             10:00   11:00   13:45   14:30   15:45

Papoušci:        10:45   12:30   14:30   15:30   16:45

Delfíni:            11:15   13:00   16:15

Kosatky:          11:45   15:15

Ostatní zvířata v Loro parku

Kromě představení s tuleni, papoušky, delfíny a kosatkami si můžete v Loro Parku prohlédnout také výběhy se zvířaty. Zajímavé je především obdivuhodné ledové království s tučňáky, které je považováno za výbornou napodobeninu jejich přirozeného prostředí. Přes sklo můžete pozorovat hejna tučňáků různých druhů v jejich zasněženém světě. Pokud chcete vidět, jak se mláďata tučňáků krmí, dostavte se v uvedený čas na baby station. Pokud máte rádi velká akvária, určitě nebudete zklamáni. V Loro parku je ohromné akvárium, kterým vede tunel, jímž budete procházet a pozorovat mořský život kolem sebe. Nad hlavou vám budou plavat různé ryby včetně rejnoků a žraloků. Loro Park se nachází v krásné subtropické zahradě plné zeleně. Ve výbězích uvidíte například pandy, šimpanze, gorily, tygry a lvi, hrochy, mravenečníky, lenochody, surikaty a kapybary. Ve voliérách uvidíte také mnoho druhů papoušků. Dále je tu atrakce Katanda Treetops, kdy procházíte po dřevěných chodnících a přes visuté mosty obklopené stovkami ptáků mnoha druhů.

Zábava pro děti

Pro děti je tu Kinderlandia, kde si mohou užít skluzavky a prolézačky. Vedle Kinderlandie je menší bobová dráha, na které se můžete za 1 eur navíc svézt.

Vláček do Loroparku z centra města Puerto de la Cruz

Do Loro Parku jezdí zdarma každou hodinu turistický vláček z náměstí Plaza Reyes Catolicos v centru města Puerto de la Cruz.

Časy odjezdu z náměstí Plaza de los Reyes Católicos:

09:30 h

10:30 h

11:30 h

12:30 h

13:30 h

14:30 h

15:30 h

16:30 h

 

Časy odjezdu z Loro Parku:

10:15 h

11:15 h

12:15 h

13:15 h

14:15 h

15:15 h

16:15 h

17:15 h

17:30 h

 

 

 

 Další informace o Loro Parku najdete zde. My byli v Loro Parku dvakrát, protože synovi se v něm moc líbilo a chtěl vidět delfíny a kosatky znovu. 

Občerstvení

Doporučuji si vzít do Loro Parku dostatečné zásoby vody, protože tam neměli na prodej velké lahve a ty malé se prodraží, protože během horkých dní bude vaše spotřeba vody vysoká. Jídlo si do Loro Parku můžete vzít své, nebo si můžete koupit jídlo v jedné z restaurací rychlého občerstvení v parku. Pokud chcete zároveň navštívit i akvapark Siam Park, vyplatí se koupit zlevněné lístky, které slouží k návštěvě obou parků.

 

kosatky v Loro Parku

Vstupenky do Loro Parku

Kliknutím na tento odkaz si můžete koupit vstupenky do Loro Parku z pohodlí domova za stejnou cenu jako na pokladně v Loro Parku. Cena – dospělí 38 eur, děti 6-11 let 26 eur. Lístky je možné vrátit  až 24 hodin předem, vráceno bude celé vstupné.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

bazén v akvaparku Siam Park

Vstupenky do Siam Parku a Loroparku s dopravou z letovisek na jihu ostrova

Kliknutím na tento odkaz si můžete koupit vstupenky se slevou do Siam Parku a do Loro Parku. Cena zahrnuje dopravu do Loro Parku a lístky je možné  vrátit až 24 hodin předem, vráceno bude celé vstupné. Cena – dospělí 79,50 eur, děti 6-11 let 53.50 eur, děti 2- 5 let 8 eur.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

Vstupenky do Loro Parku s dopravou z letovisek na jihu ostrova

Pokud se chcete jet podívat do Loro Parku, ale nemáte půjčené auto, je tento odkaz právě pro vás. Doprava do Loro parku je zajištěna z letovisek na jihu ostrova. Cena - dospělí 51,50 eur, děti 6-11 let 34 eur, děti do 5 let 8 eur.