Las Americas

Skvělé místo pro strávení klasické zimní dovolené

Playa de las Americas je ideální místo pro strávení zimní dovolené

Playa de las Americas je letovisko na jižním pobřeží Tenerife nedaleko Los Cristianos. Jih Tenerife je slunečnější a sušší než sever, takže pokud hledáte slunce, pláže a noční život, bude se vám tu líbit.

Playa de las Americas je moderní dovolenkový resort, ve kterém se nachází mnoho krásných luxusních hotelových komplexů s rozlehlými zahradami a bazény. Tato oblast mívala kvůli bitkám a opilcům špatnou pověst, město však investovalo do modernizace letoviska a situace se podstatně zlepšila.

Co v Playa de las Americas dělat

V Playa de las Americas najdete spoustu nočních klubů, kde můžete prohýřit celou noc. Je tam také spoustu hospod a restaurací, takže si tu každý najde to své. Pokud máte rádi noční život, určitě si příjdete na své v dlouhé ulici plné obchodů a barů a nočních klubů, které se říká Veronica´s strip.

Pláže v Las Americas

Hlavní pláž je pěkná písečná pláž se žlutým pískem, který byl přivezen ze Sahary. Pláže jsou vhodné i pro děti, protože jsou upravené vlnolamy tak, aby se v nich mohli koupat i ti nejmenší. Pokud rádi surfujete, vydejte se na Playa de Guincho, kde jsou velké, pro surfaře vhodné vlny.

Promenáda u pláže

Podél pobřeží vede dlouhá promenáda, která se táhne z Los Cristianos do Las Americas a podél které najdete mnoho různých restaurací, obchodů a hotelů. Pokud není vedro, je to skvělá procházka. Až se unavíte, můžete se posadit v jedné z restaurací a pak pokračovat dále.

Zimní dovolená v Las Americas

Pokud na Tenerife utíkáte před zimou, pak toto letovisko (spolu s oblastí Los Cristianos a Costa Adeje) doporučuji. Je zde totiž krásně teplo celý rok a obvykle tu příliš nefouká, takže si zde můžete až na vyjímky užívat slunce, pláže a koupání po celý rok. V lednu a v únoru však musíte počítat s tím, že voda může mít teplotu jen 16-18 stupňů, takže většina lidí v ní nevydrží příliš dlouho.

Procházka do přístavu v Los Cristianos

Přístav v Los Cristianos se nachází přímo u hlavních pláží, takže můžete při slunění na pláži pozorovat, jak velké lodě společností Fred Olsen a Armas připlouvají do přístavu z okolních ostrovů a jak do zádi lodí najíždějí nebo z nich vyjíždějí osobní auta a nákladní vozy.  Z přístavu v Los Cristianos vyplouvá na moře také mnoho dalších lodí, které vozí turisty na výlety, kde mohou vidět delfíny a velryby. Dále se konají výlety na lodi s proskleným dnem a výlety za potápěním. Zde si můžete vyhledat a zamluvit jeden z mnoho výletů na lodi či množství dalších aktivit od potápění až po návštěvy akvaparku.

Návštěva nedalekých akvaparků a zoologické zahrady

Pokud přijedete na Tenerife s dětmi, určitě jim uděláte radost, když je vezmete do akvaparku nebo do zoologické zahrady. Kousek od Las Americas se nachází akvaparky Aqualand a Siampark a zoologická zahrada Jungle Park, do kterých vás zdarma doveze turistický autobus.

 

Doprava lodí na okolní ostrovy z nedalekého přístavu

Lodě společností Fred Olsen a Armas vás odvezou na okolní ostrovy. Společnost Fred Olsen jezdí na ostrovy La Gomera a La Palma. Společnost Naviera Armas vás dopraví na ostrovy El Hierro, La Gomera a La Palma. Cesta na El Hierro trvá 2,5 hodiny, cesta na Gomeru hodinu a na la Palmu se dostanete za čtyři hodiny. Ceny se mohou lišit takže je raději uvádět nebudeme, záleží také hodně na tom, zda jste na ostrově rezidenti, protože ti mají velkou slevu na cestování jak mezi ostrovy, tak mezi Kanárskými ostrovy a pevninským Španělskem.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!