Tyto webovky jsou na prodej, pokud máte zájem, napište na kamtka11@gmail.com

Icod de los Vinos

Staré město s bohatou historií, které prosnulo tisíciletým stromem

Icod de los Vinos se proslavil svým tisíciletým stromem a starobylým centrem města

Icod de los Vinos se nachází na severu ostrova a až jeho název napovídá, že má město hodně společného s vínem – v okolí města se nachází rozlehlé vinice.

Tisíciletý dračí strom

Nachází se zde nejstarší dračí strom na světě a největší jeskyni vulkanického původu na světě.

Starobylé centrum města

Centrum města Icod de los Vinos je historické a v jeho středu najdete náměstí Plaza de la Pila s fontánou, palmami a záhony s ibiškem, které je považované za nejkrásnější náměstí na Kanárských ostrovech. Náměstí obklopují hezké staré domy postavené v tradičním kanárském stylu. Jeden z domů na náměstí, Casa de los Caceres, je nyní museum. Je to nádherný třípatrový dům s velkou dřevěnou verandou. Nedaleko se nachází další malebné náměstí, které se jmenuje Plaza Andres de Lorenzo Caceres. Náměstí vzniklo již v 16. stolení a jedné jeho hraně stojí malebný kostel Iglesia de San Marcos., který má vysokou čtvercovou zvonici, jež vyčnívá nad většinou domů ve městě. Kostel má krásně zdobený stříbrný oltář. Vedle kostela se nachází park, kterému se říká Parque del Drago a najdete v něm nejstarší dračí strom na světě, který je asi 800 let starý, 16 metrů vysoký a jeho obvod měří asi 6 metrů. Další budova, která by vám neměla uniknout je bývalá budova kláštera, která nyní slouží jako městská knihovna a má krásné vnitřní nádvoří s dřevěnými balkóny na kterém stojí novoklasická socha Poseidona.

Jeskyně Cueva del Viento

Nedaleko od náměstí najdete jeskyni Cueva del Viento, což je jeskynní systém vytvořený proudy lávy z hory Pico Viejo. V jeskyních jsou pořádány prohlídky s průvodcem a během prohlídky uvidíte různé zajímavé skalní útvary. Prohlídka začíná u Informačního centra, odkud vás odvezou autem ke vchodu do jeskyně. Prohlídka trvá 2 hodiny a v jeskyni z tohoto času strávíte 45 minut. Budete potřebovat dlouhé kalhoty a boty vhodné do terénu. Prohlídka jeskyně není vhodná pro děti do pěti let a pro osoby s omezenou pohyblivostí. Jeskyně Cueva del Viento je otevřená každý den od 9 hodin ráno do večera, zavírací čas záleží na sezóně. Cena: dospělí 20 eur, děti 5-12 let 8,50 eur. Více informací o jeskyni Cueva del Viento a vstupenky najdete zde.