Golf del Sur

Malá britská kolonie na Kanárských ostrovech

Golf del Sur – malá anglická kolonie na Tenerife

Letovisko Golf del Sur leží na jižním pobřeží Tenerife a už jeho název napovídá, kdo se do něj jezdí rekreovat. Hádali jste dobře … golfisté! Vyniká jako svěží zelená oblast, ale pozor, letadla zde letaji opravdu těsně nad hlavou. Přistávající letadla jsou proto s tímto místem těsně spojovaná a staly se součástí jeho kouzla.

Taková anglická kolonie

U pobřeží se táhne mnoho luxusních hotelů s rozlehlými bazény, v městské čtvrti nad hotely bydlí trvale žijící obyvatelé nebo přezimující Britové a mezi tím vším leží malý venkovní obchoďák San Blas. Když jsem se této čtvrti vydala poprvé a zavítala jsem do tohoto obchoďáku, připadala jsem si skutečně jako v Jižní Africe – angličtina všude kam se podíváš a koloniální architektura jak vyšitá. Nedaleko se nachází i britský obchod s mraženými potravinami Iceland, takže pokud jste předtím žili v Anglii, skutečně vám nebude nic chybět, ani anglická rádiová stanice.

Dlouhé procházky podél pobřeží

Pokud máte rádi dlouhé procházky po pobřeží, bude se vám tu líbit. Krásná procházka vede po celé délce pobřeží a začíná v Amarilla Golf, kde je krásný přístav a pokračuje přes Golf del Sur až do San Blas, kde najdete obchodní centrum skládající se ze tří náměstí plných obchodů, restaurací a barů. Z Golf del Sur můžete pokračovat v procházce po nedávno dokončené dřevěné cestě až do Los Abrigos a udělat si tak pěkně dlouhou procházku. Jediné, co mi v Golf del Sur chybí je pěkné koupání. Najdete zde jen malé plážičky s černým pískem nebo vstup do moře po žebříku, takže koupání v Golfu není příliš vhodné pro malé děti.