Las Galletas

Městečko ideální pro milovníky malých přístavů

Město Las Galletas láká výbornými restauracemi na promenádě a příjemným přístavem

Las Galletas je menší  letovisko na jižním pobřeží s tradiční atmosféru přímořského města s novým přístavem a se silnou rybářskou komunitou. Las Galletas je rybářské městečko s dlouhou historií, které je hrdé na svou minulost a je odhodláno si ji uchovat, proto zde uvidíte rybářské lodě houpající se v zátoce a každodenní rybí trh na promenádě. Ti, kteří chtějí denní dávku zážitků z Las Galletas najdou své prázdninové ubytování v letovisku Costa del Silencio, které leží kousíček odsud.

Pláž v Las Galletas

U přístavu se nachází malá pláž s černým pískem, která je oblíbená místními obyvateli o víkendu a večer v letních měsících. Je to docela příjemné místo na strávení dne, protože tato maličká pláž se nachází hned vedle místní mariny, s malými houpajícími se rybářskými čluny a fantastickým výběrem restaurací s mořskými plody na nedalekém malém nábřeží. U mariny bývá dopoledne trh s čerstvými rybami.

Pro koho je toto letovisko vhodné?

Las Galletas je místo vhodné pro ty, kteří nejezdí pouze za plážemi, a mají spíše rádi atmosféru malých přístavních měst. Pokud si chcete pronajmout auto a procestovat ostrov, bude se vám v Costa del Silencio líbit. Večer dorazíte do městečka a vyrazíte posedět do jedné z místních restaurací. Já osobně chodím do mariny moc ráda, je to příjemná procházka a baví mě pozorovat ryby, kterými se to tu obzvláště dopoledne hemží.

Dlouhá cesta podél pobřeží

Pokud máte rádi dlouhé procházky, bude se vát tu určitě líbit a zamilujete si dlouhou stezku po pobřeží. Jedním směrem po ní dojdete až k majáku ve Faro de Rasca a druhým do městečka Los Abrigos.