Jak se žije na Tenerife nyní, v době restrikcí a zákazů?

 

Když covid obrátil naše životy naruby, žili jsme na Tenerife asi rok a půl, a náš život byl do té doby bohatý. Pokec s ostatními maminkami před školou, pak společná procházka po pláži a večer hurá na náměstí, kde si děti hrály na hřišti a my dospělí klábosili. O víkendu jsme chodili obvykle do baru, kam jsme brali i děti, a na náměstí se často konaly různé akce, například letní kino, diskotéka, koncert či dětské divadlo. S tím vším je bohužel teď konec a musím říct, že už se mi po takových akcích skutečně stýská a moc ráda bych vyrazila třeba na náměstí na nějaký konzert. Po více než roce bez jakéhokoli dění na ulici si dokážu užít i malého představení pouličních klaunů nebo tanečníků před barem, které v poslední době začali policajti trpět, takže jsou občas k vidění. 

Přesto si myslím, že jsme tu na tom dost dobře. Nejhorší byl šestitýdenní lockdown na začátku, kdy jsme směli jít jen na nákup a k doktorovi, takže syn šest týdnů neopustil náš 2+kk. Prostě to nešlo, venku byla policie a pokutovala sebemenší porušení přísného lockdownu pokutou 700 eur! Když syn konečně vyšel ven, bolely ho svaly a dělalo mu problémy sejít schody!

 

Obchody a restaurace jsou již otevřeny

To už je naštěstí za námi a náš život se vrátil skoro do normálu. Obchody a služby se už nikdy nezavřely a zahrádky restaurací jsou plné lidé. Když se situace zhorší, jako třeba teď, tak se zavřou vnitřní prostory restaurací, hřiště a tělocvičny. Školy od září, sice s rouškami, fungují, a večer si jde syn hrát na náměstí s dětmi. Na prolézačky sice občas nemohou, protože když je horší epidemiologická situace tak je město oplotí, ale děti si vyhrají i tak, stačí jim se honit nebo jezdit na kole či koloběžce.

 

Roušky jsou povinné i venku

Roušky se musí bohužel nosit i venku na ulici, stačí obyčejná látková. Policie to kontroluje a za nenošení je pokuta 100 eur. Kromě roušek byste v našem městě, kde bydlí především místní, ani nepoznali, že se něco změnilo. Jiná je však situace v turistických letoviscích, kde ulice, hotely a restaurace zejí prázdnotou. Když se do těchto míst vydáme, dopadne na nás realita a plně si uvědomujeme, jaké má epidemie ekonomické následky. Na fotografiích tohoto blogu je rušné turistické letovisko Las Americas. Jak vidíte, ulice jsou zcela liduprázdné, většina restaurací a obchodů je zavřena, protože nejsou turisti.

Doufejme jen, že se situace brzy uklidní, ulice se opět naplní lidmi i v turistických lokalitách a my se všichni budeme moc vrátit ke koncertům a oslavám!

Prázdná ulice v Las Americas
prázdná ulice v Las Americas
ulice a hotel v Las Americas