Taxíky na Tenerife

Mnoho turistů, kteří na Tenerife přijedou, taxi služby nikdy nepotřebuje, protože si půjčí  vozidlo z autopůjčovny, což je asi nejlepší způsob, jak prozkoumat celý ostrov. Existuje však plno návštěvníků, kteří o toto zájem nemají. Důvody bývají různé, například to, že mladým a nezkušeným řidičům autopůjčovny auta nerady půjčují, nebo dotyčný prostě řídit neumí nebo nechce. Kromě autobusů Titsa, které vás dopraví na mnoho míst na ostrově pak můžete využít právě taxi.

Bílé taxíky se znakem města na předních dveřích

Jen klid, žádný strach, nebudete se muset dohadovat o cenu ani se bát, že vás taxikář natáhne. Tady jste na Tenerife a taxislužby jsou tu silně regulovanou službou. Každý okres má svou vlastní taxislužbu a určitý počet taxíků. Taxíky mohou vyzvednout zákazníky pouze ve své vlastním okresu, ale mohou je odvézt kamkoli jinam po ostrově. Vozidla jsou bílá a na předních dveřích mají znak okresu a číslo licence. Když na střeše taxi svítí zelené světlo, znamená to, že je taxi volné. Všechny taxíky na Tenerife musí mít viditelný taxametr, který podléhá každoroční kontrole. Nechybí možnost platby kartou. Taxikáři na Tenerife jsou v drtivé většině slušní a poskytují vysokou úroveň služeb za rozumné ceny. Zapomeňte na zlaté řetězy a vytahané tepláky. Zde řidiči nosí stejnokroj. Podle malé značky s písmeny SP vedle poznávací značky na zadním nárazníku se můžete ujistit, že se jedná o oficiální licencované taxíky.

 

Stanoviště taxíků

V každém městě je stanoviště taxíků, kde čeká alespoň jedno taxi, obvykle je jich tam ale zaparkováno hned několik a často mezi nimi bývá větší minibus, ve kterém může jet až 8 osob. K dispozici jsou také taxíky vybavené pro odbavení cestujících se zdravotním postižením, které mají rampu a mohou vzít osobu na svém vlastním invalidním vozíku. Na frekventovanějších stanovištích taxíků bývá často cedule s orientačními cenami do populárních destinací na ostrově. Jednu jsme pro vás vyfotili, abyste si mohli udělat o cenách představu. Pokud se nacházíte někde, kde stanoviště taxi není, můžete si ho objednat na jednom z čísel z našeho seznamu.

 

Cestování s dětmi

Taxíky obvykle nejsou vybaveny dětskými sedačkami, takže pokud cestujete s malými dětmi, nezapomeňte si autosedačku vyžádat telefonicky předem.

 

Taxi na letišti

Na   letištích Tenerife South  (TFS) a Tenerife North Airport (TFN) najdete stanoviště taxíků klasicky hned před příletovými halami. Nestává se, že byste zde museli čekat na přistavení vozu.

 

Telefonní čísla na taxi služby v jednotlivých okresech na jihu Tenerife:

Adeje: +34 922 97 92 93
Arona: +34 922 747 511
San Miguel: +34 922 397 475 

Granadilla: +34 922 397 475

 

Naše zkušenosti s taxíky

Naše zkušenosti s jízdou taxíkem na Tenerife jsou pouze pozitivní i když jsme tu taxi potřebovali pouze dvakrát. Taxikář byl vždy milý (jednou to byla žena, takže byla milá 😊), jeli podle předpisů a cena odpovídala vzdálenosti.

Nedaleko místa, kde bydlíme, je náměstí se stanovištěm taxíků. Taxíkáři tam obvykle stojí vedle svých aut a čekání na zákazníky si krátí povídáním. Jsou vždy milí a slušní, když se jich na něco zeptáte, třeba na to, zda vědí, kde je v blízkosti otevřená nonstop lékárna, rádi vám tu informaci vyhledají. 

 

Soukromé společnosti nabízející odvozy na letiště

Kromě oficiálních taxi existuje na Tenerife ještě řada firem nabízející například transfery na letiště. S těmito firmami nemáme osobní zkušenosti a proto se o nich v tomto blogu nebudu raději rozepisovat. Pokud si budete chtít porovnat jejich ceny s tradiční taxislužbou, stačí pobrouzdat po internetu.

 

Ceny Taxislužby

Na následující fotografii je ceník, který jsme vyfotili na stanovišti taxislužby v Las Americas. Jak vidíte, ceny jsou o trochu nižší ve dne než v noci.  Z cedule můžete například vyčíst, že cesta z Las Americas na letiště Tenerife – Sur je ve dne 25 a v noci 27 EUR a cena z Las Americas na letiště Tenerife – Norte je ve dne 92 a v noci 105 eur.  Dále na ceduli vidíte, kolik vás bude stát výlet do daných míst. Na webové stránce https://servitaxitenesur.com/ si můžete na kalkulačce spočítat cenu vaší cesty.

 

Věříme, že jsme v tomto blogu popsali taxislužby dostatečně podrobně a už nezbývá nic víc než vám popřát příjemnou dovolenou!

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

foto ceníku taxislužeb

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.