Aqualand Costa Adeje

Zábavní vodní park ideální pro rodiny s dětmi

Akvapark Aqualand Costa Adeje je ideální pro rodiny s malými dětmi

Aqualand je velký akvapark na jihu Tenerife a nachází se v Adeje. Aqualand má na ostrově silného konkurenta, Siam Park, o kterém se zmiňujeme zde. Oba parky jsou již otevřené, takže pokud skluzavky a tobogány jsou něco, co vás baví, můžete vyrazit do jednoho z parků.

Proč zvolit Aqualand?

Aqualand je vhodnější především pro rodiny s dětmi, protože v něm najdete spoustu zábavy pro děti. Další výhodou je to, že do Aqualandu si můžete vzít vlastní jídlo a vstupné je levnější než v Siam Parku. Dále potěším nepřátele roušek – narozdíl od Siam Parku se roušky v Aqualandu moc neřeší. Narozdíl od Siam Parku, kde je sladká voda ošetřená chlorem, je v Aqualandu voda slaná.

Co všechno v Aqulandu najdete? Především slavnou show s delfíny, která získala od asociace The International Association of Marine Animal Trainers cenu nejlepšího vystoupení s delfíny na světě a mnoho různých skluzavek.

Děti si v Aqualandu mohou hrát ve vlnových bazénech, v hradech a na skluzavkách. Dohlížet na ně bude tým zkušených plavčíků, zatímco dospělí si mohou užívat adrenalinových skluzavek nebo lenošení na líné řece či na lehátku u bazénů. Aqualand Costa Adeje je prostě ideálním místem k relaxaci.

Co v Aqualandu najdete za atrakce?

Z adrenalinových skluzavek zde najdete následující:

 • Tsunami – 21 metrů vysoká a 180 metrů dlouhá skluzavka na nafukovací matraci
 • Ciclones – 21 metrů vysoká a 140 metrů dlouhá skluzavka na nafukovací matraci
 • Gravity – 20 metrů vysoká a 150 metrů dlouhá skluzavka na nafukovací matraci
 • Rapids – adrenalinová skluzavka, kde vaše nafukovací matrace nabere obrovskou rychlost
 • Kamikazes – další rychlá skluzavka, tentokrát bez matrace
 • Tornado – skluzavka ve formě odstředivky
 • Multisurf – 16 metrů vysoká skluzavka, která má šest pruhů a jezdí se na ní na podložce
 • Twister Racer – další skluzavka na podložce, tato je vysoká 14 metrů a má čtyři pruhy
 • Flying Boats – 272 metrů dlouhá skluzavka

Kromě skluzavek je v Aqualandu plno další, klidnější zábavy:

 • Lava River – nechte se unášet na nafukovacím kruhu po řece, která je 500 metrů dlouhá.
 • Bazén s umělým vlnobitím, který je vhodný pro rodiče i děti.

Jak jsme se již zmínili, Aqualand je místem, kde se nejvíce vyřádí nejspíše děti. Zde jsou atrakce, které je zaumou:

 • Dětský bazén se skluzavkami
 • Mega Adventure Land – šest skluzavek pro děti, které mají různou velikost i rychlost.
 • Puerto Pirata – dětský bazén se skluzavkami a dalšími zábavnými prvky
 • Adventure Land – Další bazén se skluzavkami plný zábavy pro děti.

Více informací najdete na webových stránkách Aqualandu zde.

Doprava zdarma do Aqualandu z hotelů na pobřeží

Pokud se do Aqualandu rozhodnete vydat, můžete jet zdarma autobusem, který sváží turisty z hotelů ve městech Los Cristianos a Las Americas a Costa Adeje. Informační letáček s časy autobusů najdete zde. Pokud jste se ubytovali v hotelu v Los Gigantes, Callao Salvaje, Playa Paraiso nebo La Caleta můžete využít svoz autobusem v úterý. Pokud jste ubytovaní v letoviscích Golf del Sur nebo Ten-Bel, můžete využít autobus ve čtvrtek. Více informací obdržíte na recepci vašeho hotelu.

Pokud chcete navštívit kromě Aqualandu i Jungle, park, vyplatí se koupit combo vstupenku a ušetříte. Vstupenky si můžete koupit online a vyhnout se tak frontám u pokladny.

Vstupenky do Aqualandu

Kliknutím na tento odkaz si můžete koupit vstupenky do Aqualandu z pohodlí domova. Doprava z hotelů na jihu ostrova je zajištěna svozovým autobusem a vstupenky je možné až 24 hodin předem zrušit. Cena - dospělí 32 eur, senioři a děti 5-10 let 24 eur děti 3-4 roky 13 eur.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

vystoupení s delfíny

Vstupenky do Jungle Parku

Kliknutím na tento odkaz si můžete koupit vstupenky se slevou do Jungle Parku. Cena je 32 eur pro dospělého, 25 eur pro děti 5 – 10 let a 13 eur pro děti ve věku 3 – 4 roky.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.