Předtím, než se rozepíšu o tom, jak jsme víkend v kempu Punta del Sordo strávili, bych vám chtěla sdělit, že jsme v něm vlastně kempování vůbec neplánovali, a kdyby nebylo Covidu, tak bychom jeli někam jinam. Měli jsme totiž v plánu kempovat s našimi přáteli v úplně jiném kempu, ale ten zavřeli kvůli zhoršující se epidemiologické situaci, takže jsme si museli najít na kempování jiné místo. Naši přátelé nám napsali, že Punta del Sordo je jediné místo, které zůstalo otevřené, a tak jsme se rozhodli strávit víkend tam. Na kempování jsme se moc těšili, protože Ježíšek nám k Vánocům přinesl nový stan, nafukovací matrace, spací pytle a plynový sporák. Navíc jsme od našeho příjezdu na ostrov před třemi roky nikde nebyli, takže to pro nás byla příjemná změna.

Náš byt jsme opustili krátce po obědě a do kempu jsme dorazili asi o 30 minut později, protože se tento kemp nachází kousek od našeho bydliště. Ano, zdálo se nám hloupé kempovat takový kousek od domova, ale náš syn se těšil na setkání s kamarády a my se těšili, až vyzkoušíme náš nový stan, tak nám to tolik nevadilo.

pohled na auta v kempu
stany v kempu

Kemp Punto del Sordo

Do kempu vede sjezd z dálnic TF-1, který je dobře označený, takže jsme neměli problém odbočku najít. Silnice, která do kempu vede, je dost úzká a strmá. Dostat se tam autem je hračka, ale pro nezkušeného řidiče obytného auta to může být trochu problém. Když dorazíte do kempu, musíte zazvonit na zvonek, aby vás otevřeli vrata a vy jste mohli vjet dovnitř. Za vraty je kafetérie a recepce, kde zaplatíte a můžete vjet až k místu, kde je místo na stanování. V kempu je mnoho karavanů, které jsou tam nastálo a někteří lidé tam očividně žijí i natrvalo. Většina návštěvníku jsou však nejspíše lidé, kteří ze severu ostrova přijedou do kempu strávit víkend. Pro stavení stanů slouží dvě velké plochy se škvárou, které byly téměř prázdné. Na ploše byly tak čtyři další stany a za celou dobu v kempu jsme nepotkali žádného turistu, všichni návštěvníci byli lidé, kteří na ostrově žijí.

Kemp má jen velmi základní vybavení, ale byl čistý. Bylo však dost nepříjemné, že nikde nebylo mýdlo ani toaletní papír, takže jste si museli neustále nosit vlastní. Chyběla dokonce i dezinfekce, což je tady na Kanárských ostrovech skutečně neobvyklé. Kemp očividně také šetří peníze i na vodě, protože záchody při spláchnutí ani pořádně nesplachovaly a když si chtěl člověk umýt ruce nebo nádobí, tak musel opakovaně stlačovat kohoutek, protože množství vody nestačilo ani na umytí rukou. Je to prostě kemp, od kterého nemůžete očekávat zázraky, ale zato je levný.

Ceny kempování za noc:

Dospělý 3 EUR

Dítě 2-10 let  2 EUR

Auto 5 EUR

Motorka 3 Eur

Karavan 7 Eur

Stan 5 Eur

Rezervace a více informací na telefonním čísle +34 615 443 478

 

V kempu je u recepce společenská místnost s kafetérií a televizí. Obsluha je příjemná a pán nám dokonce poradil, že když auto přes noc zaparkujeme u recepce, tak nebudeme muset platit poplatek za auto v kempu.

Hned u kempu je malá pláž, kde si můžete zahrát plážový volejbal. Najdete zde také dva malé přílivové bazény, kde se můžete zchladit ve vyhřáté vodě, což bylo skutečně moc příjemné. Přístup do vody je však v tomto místě komplikovaný, protože je přes hodně klouzavé velké kameny, takže jsme to vzdali.

Přílivový bazén na pláži
kemp
vrata kempu s cedulí
auta v kempu
posezení v kempu
ceník kempu

Výlet do městeček La Jaca a La Listada

Následující den jsme se vydali na výlet do přímořských městeček La Jaca a La Listada. Byl to příjemný výlet, který jsme si moc užili. Najdete v nich pěknou menší pláž a ještě krásnější přílivový bazén. Je tam také několik míst, kde můžete do more sestoupit po žebříku. Přestože byla sobota, tak místo nebylo přeplněné, jak to bývá jinde zvykem, což bylo až překvapující. Pokud budete okolo La Jaca projíždět a budete mít trochu času, určitě se v tomto městečku zastavte, nebudete litovat, protože koupání je zde skvělé.

cestička polopouští
koupání v La Jaca
malá pláž v La Jaca
přílivový bazén