Siam Park

Velký akvapark v krásné subtropické zahradě

Siam Park – největší akvapark na Tenerife

Siam Park je obrovský akvapark na jihozápadním pobřeží Tenerife a byl zvolen nejlepším vodním parkem na světě. Siam Park se pyšní velkým množstvím budov postavených v thajském stylu, které jsou obklopeny krásnou subtropickou zahradou.  Jelikož je akvapark plný zeleně, najdete v něm i uprostřed parného subtropického léta vždy místo, kam se před žhavým sluncem schovat.

Mnoho adrenalinových atrakcí

V parku najdete mnoho různých vodních atrakcí a je vhodný především pro ty, kteří mají rádi hodně adrenalinu. Z adrenalinových atrakcí je zde skutečně velký výběr.

 • Patong Rapids – na nafukovacím kruhu pro čtyři osoby pojedete po skluzavce s mnoha prudkými zatáčkami. Zde se můžete podívat na video.
 • The Volcano – na nafukovací matraci ve tvaru čtyřlístku pojedete s až čtyřmi lidmi ve tmě, kterou budou narušovat pouze světla laserových paprsků po skluzavce. Zde se můžete podívat na video.
 • Singha – dlouhá vodní horská dráha se zatáčkami, kterými budete projíždět bleskovou rychlostí na nafukovacím člunu pro tři osoby. Směr se za cestu změní celkem čtrnáctkrát. Zde je video.
 • Kinnaree – Na nafukovací matraci ve tvaru čtyřlístku pro čtyři osoby se nejdříve se párkrát zhoupnete v odstředivce a pak sjedete po skluzavce dolů. Zde je video.
 • Dragon – na nafukovací matraci ve tvaru čtyřlístku se ve čtveřici svezete po skluzavce a vertikální odstředivce. Zde se můžete podívat na video.
 • Tower of Power – pokud máte rádi adrenalinové skluzavky, tuto si nenechte ujít. Tower of Power je vysoká 28 metrů a při skluzu dosáhnete rychlosti až 80 km za hodinu. Nejdříve budete muset vyšlapat dlouhé schody nahoru, na vrcholu skluzavky si lehnete hlavou nahoru, složíte si ruce křížem a plavčík vás odstrčí. Skluzavka protíná bazén plný žraloků. Pokud se dostanete na vrchol a rozhodnete se, že to není pro vás, nebudete první! Video najdete zde.
 • Mekong Rapids – na nafukovacím kruhu se svezete po skluzavce dolů. Zde je video.

 Vodní atrakce vhodné pro celou rodinu

 •  The Giant – skluzavka, po které se svezete na nafukovacích kruzích pro dvě osoby. Zde najdete video.
 • Naga Racer – skluzavka, po které se sklouznete na podložce a to hlavou napřed. Zde se můžete podívat na video.
 • Sawasdee – dětská odstředivka a jiné skluzavky
 • Jungle Snake – skuzavka, po které pojedete na kruhu pro 1 – 2 osoby. Video najdete zde.
 • The Lost City – vodní město pro děti s věžemi, mosty, sítěmi, vodopády a 15 skluzavkami, které má bazén vhodný i pro batolata. Na video se můžete podívat zde.
 • The Wave Palace – bazén s umělými vlnami vysokými až tři metry. Zde je video.
 • Mai Thai River – klidná řeka, která vede okolo parku. Sedněte si do kruhu pro 1-2 osoby, nechte se unášet proudem řeky a užívejte si pohled do krásné zahrady. Projížďku můžete dokončit klidnou jízdou, nebo se rozhodnout ji ukončit jízdou po adrenalinovější skluzavce. Zde najdete video.

 Autobus do Siamparku zdarma

Siam Park se nachází nedaleko Las Americas na jihu ostrova a po jihu ostrova do něj jezdí zdarma svozový autobus. Více informací o Siam Parku najdete zde. Pokud chcete svozový autobus využít, optejte se na recepci svého hotelu, jistě vám rádi podají aktuální informace a poradí, zda svozové autobusy aktuáně jezdí a kde se nachází jejich nejbližší zastávka. Pokud chcete zároveň navštívit i Loro Park, vyplatí se koupit zlevněné lístky, které slouží k návštěvě obou parků.

Občerstvení v Siam Parku

Do Siam parku si nesmíte vzít vlastní jídlo a pití. Před vchodem obvykle stojí někdo, kdo vám letmo zkontroluje tašky. V parku najdete několik restaurací, kde si můžete koupit jídlo a pití.

Siam Park a Covid-19 opatření

Siam Park je už zase otevřený, což mnoho lidí potěšilo a mnozí se jistě těší na jeho návštěvu a ptají se, jak je to tam s rouškami či jinými restrikcemi. Vstupenky je nutné koupit online předem. Často bývají vyprodané, takže si je nakupte alespoň týden dopředu. Těm, co měli roční předplatné na minulý rok bylo vstupné prodlouženo a pokud chtějí park navštívit, musí s vstup online zarezervovat. V akvaparku je nutné nosit roušky a sunat si je můžete jen ve vodě, což je paradoxní, protože je není kam odložit, takže je lidé nosí mokré na obličeji nebo pod bradou. Park má fungovat na omezenou kapacitu, ale ze zkušeností ostatních vím, že tam bývá odpoledne hodně lidí a kromě roušek se nic pořádně nedodržuje. Do Siam Parku nebudete potřebovat platný test.

Vstupenky do Siam Parku a Loro Parku

Kliknutím na tento odkaz si můžete koupit dvě vstupenky se slevou - lístky do Siam Parku a Loro parku. Cena - dospělí 66 eur, děti 6 -11 let 45,50 eur. Vstupenky je možné vrátit až 24 hodin předem, vráceno bude celé vstupné.

Vstupenky do Siam Parku

Kliknutím na tento odkaz si můžete koupit vstupenky do Siam Parku z pohodlí domova za stejnou cenu jako v pokladně Siam Parku. Cena - dospělí 38 eur, děti 3-11 let 26 eur. Lístky je možné vrátit až 24 hodin předem, vráceno bude celé vstupné.

Siam Park na Tenerife

Vstupenky do Siam Parku a Loro Parku s dopravou z letovisek na jihu ostrova.

Kliknutím na tento odkaz si můžete koupit vstupenky se slevou do Siam Parku a do Loro Parku. Cena zahrnuje dopravu do Loro Parku a lístky je možné  vrátit až 24 hodin předem, vráceno bude celé vstupné. Cena – dospělí 79,50 eur, děti 6-11 let 53.50 eur, děti 2- 5 let 8 eur.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.