Garachico

Pobřežní městečko, kde si vychutnáte klidné večery na malé promenádě.

Starobylé městečko Garachico nabízí příjemné procházky po městě i skvělé koupání v přílivových bazénech

Městečko Garanchico se nachází na divokém severním pobřeží Tenerife a má téměř pět tisíc obyvatel. Je to zcela určitě jedno z nejkrásnějších měst na ostrově, a nabízí jak krásné starobylé staré město, tak skvělé koupání v přílivových bazénech, které se nacházejí hned ve městě. Můžete tedy zaparkovat auto, vykoupat se a pak vyrazit na prohlídku města.

Krásné starobylé město s tradicí, vybízející k procházce po ulicích, které toho hodně pamatují

Město Garachico bylo založeno v patnáctém století, ale v roce 1706 byla většina města zničena poté, co vybuchla sopka a město bylo zavalenou lávou. Sopka chrlila lávu několik dní a dvě řeky lávy se valily přímo na město. Jedna řeka zavalila přístav, který poté již nebylo možné používat a druhá zničila převážnou většinu města. Až do tohoto neštěstí bylo Garachico jedním z nejdůležitějších měst na ostrově.  Během procházky po tichých dlážděných ulicích tohoto malebného přístavního města je těžké si představit, že si toto město prošlo mnoha neštěstími, včetně výbuchu sopky, epidemií moru a napadení úrody kobylkami. Ani živelné katastrofy však nezabránily městečku zachovat si svůj vlastní neotřelý styl a atmosféru. Domy starého města a rybářské chaty jsou vymalovány v jasných okrových odstínech a neposkvrněné dlážděné ulice spojují palmami zastíněná náměstí. Ulice přímo vybízejí k pomalé procházce a k zastavení v jedné z místních restaurací na jedno z výborných tradičních kanárských jídel. Hlavní náměstí, které se nazývá La Libertad je moc pěkné a pyšní se krásným kostelem a klášterem. Hrad Castillo de San Miguel na břehu moře přežil výbuch sopky v roce 1706 a je nejstarší budovou ve městě. V jeho interiéru najdete výstavu o historii města a místí přírodě.

Nezapomenutelné koupání v přílivových bazénech

Přílivové bazény ve městečku Garachico jsou skutečně jedinečné a na koupání v nich jen tak nezapomenete. Bazénů je několik a záleží hodně, zda se budete koupat při přílivu nebo při odlivu. Jeden z bazénů jsem si například skvěle užila, byl dostatečně hluboký na šnorchlování a bylo v něm na pozorování hodně ryb, později však klesla hladina a člověk si málem odřel břicho. Dále je nutné počítat s tím, že kvůli koronavirovým opatřením je kapacita počtu lidí v bazénech limitována a někdy mohou být na vstup i dlouhé fronty. Doporučuji proto přijít hned dopoledne, kdy ještě fronty nebývají, protože trávit nejdříve hodinu na úmorném slunci ve frontě na vstup a pak ještě další hodiny na slunci koupáním si můžete zadělat na pěkný úpal. Přílovové bazény jsou hned na nábřeží města a koupání v nich je vhodné i pro děti.

Okolí městečka Garachico

V okolí města Garachico se nachází mnoho hezkých míst. Příroda v této části ostrova je svěží zelená a přímo vybízí k výletům do okolí. My jsme si výlet do Garachica spojili s návštěvou města Icod de Los Vinos.

Zde je jen několik možností výletů:

Čtyřhodinový výlet na kole z Punta de Teno přes Buanavista del Norte do Garachica si užijí především zkušení cyklisté. Více informací o tomto výletu najdete zde.

Tento výlet si prozměnu užijí pěší turisté. Cesta vás zavede do místa, kterému se říká Arenas Negras a je jedinečné svým borovým lesem rostoucím na černém písku. Trasa je dlouhá 11 km, je středně náročná a měli byste si na ni vyhradit asi tři a půl hodiny.

Okružní výlet okolo hory Chinyero vám zabere asi tři a půl hodiny a není náročný. I zde si můžete vychutnat neobvyklý pohled na borovicový les rostoucí na černém písku. Trasa je dlouhá 11 kilometrů.

Okružní výlet v Teno Alto vám zabere asi pět hodin a ujdete téměř deset kilometrů. O Teno se říká, že je nejkrásnějším oblastí na ostrově a vy si zcela jistě užijete úchvatné výhledy do okolí.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!