Costa Adeje

Typické turistické letovisko se vším, co k tomu patří.

Costa Adeje je typické turistické letovisko, ideální pro strávení zimní dovolené

Costa Adeje je nově vystavené turistické letovisko, kde se nacházejí ty nejlepší hotely na Tenerife. Najdete zde vše, co může turista lačný po slunci a plážích potřebovat: pláže se zlatým pískem, příjemné počasí vhodné ke koupání po celý rok, hotely, bary, restaurace, malé supermarkety, obchody se suvenýry a noční kluby. Spokojení budou ti, kteří chtějí prožít klasickou dovolenou na pláži v turistickém letovisku. O zábavu budete mít postaráno, protože tu najdete nespočet restaurací, barů a nabídek různých aktivit pro turisty.

Pláže v Adeje

Krásných pláží najdete v Adeje hned několik. Za nejlepší pláž v oblasti lidé považují pláž Playa del Duque která má zajímavou barvu písku, středně velké vlny a azurově zbarvenou vodu. Rodiny s malými dětmi však mohou upřednostňovat klidnější vody nedaleké pláže Playa Fanabe, kde je zlatý písek, pláž se do vody svažuje velmi pomalu a vlny jsou jen malé, takže je to ideální místo pro trávení času u moře s malými dětmi, které se často vln bojí. Je zde totiž krásně teplo celý rok a obvykle tu příliš nefouká. Hned vedle pláže Fanabe je Playa Torviscas, která má také pouze malé vlny, protože ji chrání vlnolamy. Další moc hezká pláž, která má zlatý písek a chrání ji vlnolamy se nazývá La Pinta a nachází u přístavu Puerto Colón, odkud vyjíždí na výlety na moři za delfíny a velrybami mnoho lodí.

Zimní dovolená v Adeje

Pokud na Tenerife utíkáte před zimou, pak toto letovisko (spolu s oblastí Las Americas a Los Cristianos) doporučuji. Je zde totiž krásně teplo celý rok a obvykle tu ani nefouká, takže si zde můžete až na výjimky užívat slunce, pláže a koupání po celý rok. V lednu a v únoru však musíte počítat s tím, že voda může mít teplotu jen 16-18 stupňů, takže většina lidí v ní nevydrží příliš dlouho.

Trhy v Costa Adeje

V Adeje se ve čtvrtek a v sobotu od 09:00 do 14:00 koná trh. Najdete zde vše od suvenýrů až po oblečení a pokud máte trhy rádi, určitě se na něj přijďte podívat. Nachází se na ulici Avenida de Bruselas (naproti hotelu GF Gran Costa Adeje). Trh je hodně rušný a všude na internetu jsou upozornění na kapsáře, takže pozor na vaše peněženky a kabelky!

Marina Puerto Colón

Z Mariny Puerto Colón vyplouvá na moře mnoho lodí, které vozí turisty na výlety, kde mohou vidět delfíny a velryby. O výletech za delfíny a velrybami si můžete více přečíst zde a pokud si jeden z těchto výletů vyberete, vyjedete na něj pravděpodobně z tohoto přístavu. Já osobně tyto výlety doporučuji, protože jsme byli již dvakrát, jednou v březnu odpoledne a jednou v srpnu dopoledne, a vždy jsme viděli několik velryb a celá hejna delfínů, které dokonce s lodí soutěžili, což byl skvělý zážitek.

Dále se konají výlety na lodi s proskleným dnem a výlety za potápěním. Zde si můžete vyhledat a zamluvit jeden z mnoho výletů na lodi či množství dalších aktivit od potápění až po návštěvy akvaparku.

Návštěva nedalekých akvaparků a zoologické zahrady

Pokud přijedete na Tenerife s dětmi, určitě jim uděláte radost, když je vezmete do akvaparku nebo do zoologické zahrady. V Adeje se nacházejí hned dva akvaparky, Aqualand Costa Adeje a Siampark. Siam Park je velký akvapark v thajském stylu postavený v krásné subtropické zahradě. O Siam Parku jsme napsali článek zde. Aqualand Costa Adeje je také velký akvapark, který je ale zaměřený více na malé děti, zatímco Siam Park má především adrenalinové atrakce. Více se o Aqualandu dozvíte v našem článku zde. Návštěva zoologické zahrady Jungle Park vaše děti také jistě potěší. Více se o ní dozvíte v našem článku zde. Do Siam Parku, Aqualandu i Jungle Parku vás zdarma doveze turistický autobus, který zastavuje u několika hotelů v Los Cristiano, Las Americas a Costa Adeje.

 

Poznejte Costa Adeje lépe – při procházkách do okolí můžete objevovat nádherné pláže a pohledy na pobřeží.

Zde je několik odkazů na procházky po Costa Adeje

Okružní procházka z Callao Salvaje do Punta del Cangrejo – 4,5 hodinová procházka podél pobřeží

Okružní procházka z Playa Paraiso do El Puertito – 2,5 hodinová procházka podél pobřeží

Okružní procházka z La Caleta do El Puertito – 2 hodinová procházka podél pobřeží

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!