Candelaria

Město Candelaria se nachází nedaleko hlavního města a má bohatou minulost

Candelaria je větší město  na severovýchodě Tenerife a má asi 26 tisíc obyvatel. Toto město je jedním z hlavních náboženských míst ostrova od té doby, co domorodci v roce 1392 našli sošku patronky Kanárských ostrovů Panny Marie Candelárské. Tisíce oddaných se každý rok shromažďují v místní bazilice, a to navzdory skutečnosti, že se její původní soška v 19. století během divoké bouře ztratila. Spojení kultury původních domorodců Guanche a španělské kultury, které následovalo po dobytí Tenerife, je jasně vidět na památkách města Candelaria, zejména na bronzových sochách Guanche králů, které se hrdě tyčí na náměstí Plaza de la Patrona de Canarias.

Promenáda na nábřeží

Candelaria si zachovala kouzlo rybářského městečka a podél nábřeží se můžete projít po krásné promenádě. V místních restauracích se podávají tradiční recepty z čerstvých ryb a chutné dezerty, které vám dodají energii potřebnou na prozkoumání ulic města a nejznámějších památek.

Pláž v Candelarii

Nejoblíbenější pláží v Candelarii je Playa de la Arena, která je asi 800 metrů dlouhá a má černý písek a místy oblázky. Nedaleko pláže je velké parkoviště, takže nebývá problém zaparkovat.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!