Buenavista del Norte

Malebné městečko na severozápadu ostrova.

Městečko Buenavista del Norte nabízí odpočinek a příjemné procházky po okolí

Městečko Buenavista leží na severozápadním cípu ostrova, bylo založeno v 16. století a nyní patří k nejodlehlejším městům na Tenerife, v jeho okolí se nachází krásná divoká příroda a určitě stojí za návštěvu.

Starobylé město s úzkými uličkami

Nyní má Buenavista 5 000 obyvatel a je to jedno z nejkrásnějších míst na Tenerife. Město bylo prohlášeno kulturním dědictvím pro své rozložení starobylých ulic a množství tradičních domků rozlišných architektonických stylů. Centrum města tvoří náměstí Remedios, kde stojí místní kostel a kde jako v každém španělském městě po večerech posedávají místní obyvatelé. V okolních malebných ulicích najdete pečlivě restaurované starobylé domky s taškovými střechami.

Okolí města

Z městečka se můžete vydat na procházku po klikaté pobřežní stezce, z které můžete pozorovat místní rybáře nebo dojít na pláž s černým písem Las Arenas. Buenavista se pro vás může také stát skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí, leží totiž kousek od chráněného přírodního území Teno parku, od známých a často focených skalních útesů Los Gigantes a od další krásné, v horách posazené vesničky Masca.

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!