Jaro na Tenerife

Jaro na Tenerife začíná jako v Čechách v březnu a všichni se na něj po zimě těšíme, protože s sebou přináší deště. Obvykle prostě několikrát zaprší a je po všem, takže nic, co by vám mohlo překazit dovolenou, pro nás, kdo tu žijeme je to však příjemná změna. Teploty jsou příjemné, v noci 16-19 stupňů, přes den 23-26 stupňů. I teplota vody bývá vyšší, okolo 20 stupňů, takže v ní vydržíte delší dobu. S jarem začíná však také zesilovat síla slunce a pokud se nechcete spálit nebo dostat úžeh, musíte se začít vyhýbat slunci alespoň mezi 12:00 a 15:00. Slunce je opravdu hodně silné, takže není dobré to podceňovat.

 

Léto na Tenerife

Léto na Tenerife bývá příjemné a my jsme zatím měli to štěstí, že jsme nezažili nic extrémního. Teploty překročily 30 stupňů vždy jen na pár dní. Daleko větším problémem než teplo bývá opět síla slunce, které je v červnu a v červenci nejsilnější a dokáže vám dát pořádný úpal. Nejlépe proto uděláte, když mezi 12:00 a 16:00 zůstanete pouze ve stínu. V létě obvykle neprší a obloha bývá bez mráčku. V místech jako jsou El Médano nebo Los Abrigos to však velmi často fičí, takže pokud nemáte rádi vítr, tak se těmto městům v létě vyhýbejte.

 

Podzim na Tenerife

Podzim na Tenerife je podle místních nejlepší částí roku. Proč? Protože slunce ztrácí svou intenzitu, takže se mu nemusíte vyhýbat, ale je pořád příjemně teplo. Vítr obvykle nefouká a moře bývá klidné. Prostě ideální čas na užívání si moře. V září bývá ještě poměrně vedro, v říjnu se ochladí a přijdou občasné přeháňky. Opět se ale nejedná o nic, co by vám mohlo pokazit dovolenou. Teplota moře je příjemná až do konce roku, pak se obvykle v lednu ochladí.

 

Calima

Na závěr si ještě povíme o Calimě. Calima je vlastně mrak písku, který přinese vítr až ze Sahary. Když je Calima slabá, vypadá spíše jako lehký opar, když ale zesílí, stane se z ní odporná žlutá mlha a viditelnost se výrazně sníží. Minulý rok v únoru přišla nejsilnější Calima za poslední roky a způsobila uzavření obou letišť na Tenerife na několik dní. Ulice byly druhý den úplně žluté a auta byla posypána jemným žlutým prachem. Dýchat tento vzduch není vůbec zdravé a citlivým jedincům může ztěžovat dýchání nebo i způsobit astmatický záchvat. Toto je to nejhorší počasí, se kterým se tu můžete setkat.

 

Na závěr nezbývá nic jiného než vám popřát příjemnou dovolenou a skvělé počasí!

Počasí na Tenerife