Existuje mnoho lidí, které budu tímto článkem jen nudit, ale nákupy jsou nutnost a proto věřím, že mnoho z vás blog o nakupování potravin na Tenerife zaujme, už jen z toho důvodu, že když přijedete do svého vysněného apartmánu, budete potřebovat naplnit ledničku a kuchyňské skříňky něčím k snědku.

Supermarkety na Tenerife

Dobrou zprávou pro vás bude, že na Tenerife jsou menší supermarkety na každém rohu, takže i když se rozhodnete si nevypůjčit auto, určitě nebudete muset šlapat kilometry do nejbližšího obchodu. Tyto malé supermarkety v turistických letoviscích mají dostatečně široký výběr potravin na to, abyste si koupili alespoň základní potraviny nebo nějaký polotovar na rychlou večeři.

V každém trošku větším městě bývá klasický supermarket Superdino, Guai nebo Dialprix, kde mívají otevřeno od 9:00 do 21 – 22:00. Superdino je takový větší supermarket typu Billa, kde mají dost velký výběr za rozumné ceny. Guai, Dialprix a další podobné supermarkety jsou spíš takové samoobsluhy a i v nich jsou ceny rozumné. Ve větších městech najdete ještě Mercadonu a Lidl.

Nákup v Mercadoně

Mercadona je hypermarket, kam chodí Španělé nakupovat jako Češi do Kauflandu, nicméně Mercadona je přece jen příjemnější obchod než Kaufland, protože je tam plno prostoru. Já jsem nicméně nikdy nepochopila, co je tam tak táhne. Kamarádka tvrdí, že tam mají nejlepší ryby, protože je tam nakupuje spousta lidí a jsou tudíž čerstvé. Ceny tam také jsou takové průměrné a výběr je sice široký, ale zase to není nic, co by mě ochromilo, a proto chodím asi jako většina přistěhovalců tady převážně do Lidlu.

Proč nakupuji v Lidlu

Teď budu znít asi jako reklama, ale je to tak, Lidl je prostě levnější a poměr cena/výkon je i tady na Kanárech nejvyšší. Například čerstvé mléko koupené v Lidlu má lepší chuť než to v Superdinu a je za téměř poloviční cenu. Podobné je to i s máslem a řeckými jogurty. Potraviny v Lidlu mají obvykle i méně éček.

Iceland

Pokud jste přijeli na Tenerife a chcete si převážně vařit sami převážně z polotovarů, nakupte si v Icelandu, což je britský supermarket, kde mají velký výběr mražených polotovarů, které stačí dát do trouby nebo mikrovlnky. Oba Icelandy najdete na jihu ostrova, jeden menší je v Los Cristianos a druhý, ten větší, který se nazývá Overseas Supermarkets a je v Las Chafiras.

Na co si dát pozor

Možná je to jen smůla na obchody v našem okolí, možná je to tak všude na Kanárských ostrovech, ale tady na Tenerife jsem se naučila jedno – kontrolovat kvalitu potravin a datum spotřeby. Kolikrát jsme narazili v chladícím boxu v Lidlu na potraviny, které byly už i dva týdny prošlé. Ze Superdina jsem si přinesla rybu, kterou jsem si okamžitě dala na pánvičku a připravila, ale když jsem ji ochutnala, cítila jsem z ní močovinu, což znamená, že už bych ji neměla jíst. No a jednou jsme byli na oslavě dětských narozenin, odkud jsme si všichni přitáhli nejspíše z dortu nějakou Salmonelu a na pár dní ulehli ve vysokých horečkách. Takovou únavu jsem v životě nezažila.

Místní trhy s ovocem a zeleninou

V každém malém městě bývá alespoň jednou týdně trh. U nás je trh ve středu a my nákup na něm nikdy neopomeneme, protože je to prostě nejlepší místo, kde nakoupit čerstvé místní produkty. Nejlepší brambory, banány, koriandr, rajčata a papriky mají prostě na trhu! Většinou je náš nákup tak velký, že je problém ho vynést domů, bydlíme totiž na kopci.

Co je na místních trzích skvělé je to, že se zde prodávají opravdu pouze produkty vypěstované na místních farmách. Odpadá tudíž problém s uskladněním a sezónní ovoce a zelenina zde prostě nemají chybu! Jelikož na trh chodím už tolik let nakupovat, jsem považovaná za místního obyvatele a majitelky stánků mě zdraví jako starou známou a vždy mi vyberou ten nejlepší meloun 😊 Nakupovat na místním trhu je prostě super.

Co dodat? Slyšela jsem lidi z Čech tvrdit, že jídlo tady je kvalitnější než v Čechách a jak je tu nakupování jídla super. Já s tímto názorem nesouhlasím. Je tu prostě menší výběr kvalitních potravin, někdy přijdete do obchodu a to co na vaření potřebujete, například květák nebo brokolice prostě nemají, a v potravinách často bývá plno éček (syn má na některá intoleranci, takže to musíme hodně dodržovat). V supermarketu mají i malý výběr koření nebo přísad na pečení. Začátky vaření tady pro mě nebyly jednoduché. Už jsem si ale zvykla a zjistila, kde si co k vaření sehnat.

 

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.