Tyto webovky jsou na prodej, pokud máte zájem, napište na kamtka11@gmail.com

Levné letenky na Tenerife. Jak na to?

Chceme-li se podívat na Tenerife a pokud si odmyslíme cestu autem a lodí, ze které se dá udělat určitě zajímavý roadtrip, logicky nám zbude jenom letadlo. Pokud chcete sehnat levné letenky na Tenerife, máte plno možností a kdo je ochoten slevit trochu ze svého pohodlí, určitě může ušetřit zajímavou částku. Tento blog vzniká v době přetrvávající pandemie COVID 19, kdy je cestování složitější, ale i tak se pokusím shrnout možnosti, jak se ze středu Evropy na ostrov v Atlantiku dostat.

Přímý let z Prahy

Přímý spoj z Prahy zajištuje pouze letecká společnost Smartwings a to dvakrát týdně v pondělí a v pátek. Odlet z Prahy je v kolem poledne a návrat do Prahy přibližně hodinu před půlnocí. Let trvá většinou něco málo přes 5 hodin. Pokud hledáte levné letenky na Tenerife a stojíte si za přímým letem, asi vás zklameme. Ceny zpátečních letenek začínají na 9000 Kč a mohou se vyšplhat až na dvojnásobek. To jsou cen bez odbaveného zavazadla, které stojí kolem 1000 korun za jednu cestu. 

Přímé lety z Rakouska

Pokud se vám částky zdají vysoké, zde je několik možností, jak ušetřit. Vy, co bydlíte u hranic, máte lepší výchozí pozici. Levné letenky na Tenerife seženete například pokud jste ochotni letět z Vídně. Se společností Ryanair ceny za zpáteční let startují na 2500 Kč + opět přibližně 1000 korun za zapsané zavazadlo za let. Se společností Wizz Air, což je druhý dopravce, který z Vídně na letiště Tenerife létá, jsou ceny přibližně stejné jako s Ryanair, ale zde platíte o něco více za zavazadlo. Nevýhodou může být i to, že zpáteční let Wizz Air do Vídně dosedá až po půlnoci, kdy nastává problém s dalším transportem do Česka.

Přímé lety z Německa

Pokud jste blíže k hranicím s Německem možností je ještě více. Berlín a Frankfurt jsou z hlediska ceny nejzajímavější města. Zpáteční cesta s Ryanair začíná na 2000 korunách + zavazadlo. Z oblíbených Drážďan momentálně pravidelná linka nelétá. Letiště V Mnichově, Norimberku a Lipsku nabízí také přímý let, ovšem ceny zde jsou vyšší. Oproti Smartwings však stále většinou levnější. 

Přímé lety z Polska

Z Polska existuje opět více variant. Letiště ve Vratislavi nabízí se společností Ryanair ceny zpátečních letenek od 2500 bez zavazadla. Z Katowic létá Ryanair a Wizz Air za trochu vyšší ceny. 

Do těchto měst se z Česka dá dostat jak vlaky, tak autobusy. Jejich zastávka bývá často přímo u letiště. Všechny tyto lety vás přivedou na mezinárodní letiště TFS – Tenerife Jih. 

Lety s přestupem

Další možností je let s přestupem. Ano, je otázka, zda se toto u jinak 5hodinového letu vyplatí, ale s přestupem se můžete dostat na ještě zajímavější ceny, nebo můžete cestu na Tenerife spojit s návštěvou oblíbené evropské metropole. Pokud byste zvolili přestup na některém ze španělských letišť, je možnost, že přistanete na Tenerife na druhém letišti (TFN – Tenerife Sever), které slouží primárně pro lety mezi ostrovy a španělským poloostrovem.

Z těch dalších zajímavých měst, kam je hodně spojení z Prahy a následně na Tenerife, bych jmenoval Brusel, Milán a londýnská letiště. Při troše štěstí a pouze s malým batůžkem se můžete na Tenerife dostat pod 1000 korun za jednu cestu. Tato cena je vykompenzovaná čekáním při přestupu a samozřejmě platí, čím více spojů, tím je větší šance, že se něco pokazí a vy se někde zaseknete, protože vám navazující spoj uletí.

Zde je velký rozdíl, pokud si koupíte letenku Praha – Tenerife jako celek s přestupem například v Milánu. Pak jste do určité míry chránění. Pokud třeba první letadlo bude mít zpoždění a vám navazující let uletí, letecká společnost se o vás postará a poletíte dalším letem. 

Tak tomu není, pokud si koupíte samostatně letenku například do Londýna a druhou z Londýna na Tenerife, i když se stejnou společností. V takovém případě se vás týkají pouze standartní náhrady vyplácené při delším zpoždění nebo zrušeném letu.

Závěrem

Pokud chcete létat levně, musíte slevit trochu ze svého pohodlí a být otevření možnostem. Plánovat včas a delší dobu hlídat ceny. Ty se mění každý den. Není vyloženě pravidlo, čím dříve letenku koupíte, tím levnější bude. Poslední 3 roky jsem tuto cestu létal každý měsíc a nejpohodlnější pro mne bylo hledat levné letenky na kiwi.com. Letenku jsem si ale vždy kupoval přímo od přepravce. Pokud znáte nějaký lepší vyhledávač, můžete se o něj podělit s ostatními v diskusi.