Levné letenky na Tenerife. Jak na to?

Chceme-li se podívat na Tenerife a pokud si odmyslíme cestu autem a lodí, ze které se dá udělat určitě zajímavý roadtrip, logicky nám zbude jenom letadlo. Pokud chcete sehnat levné letenky na Tenerife, máte plno možností a kdo je ochoten slevit trochu ze svého pohodlí, určitě může ušetřit zajímavou částku. Tento blog vzniká v době přetrvávající pandemie COVID 19, kdy je cestování složitější, ale i tak se pokusím shrnout možnosti, jak se ze středu Evropy na ostrov v Atlantiku dostat.

Přímý let z Prahy

Přímý spoj z Prahy zajištuje pouze letecká společnost Smartwings a to dvakrát týdně v pondělí a v pátek. Odlet z Prahy je v kolem poledne a návrat do Prahy přibližně hodinu před půlnocí. Let trvá většinou něco málo přes 5 hodin. Pokud hledáte levné letenky na Tenerife a stojíte si za přímým letem, asi vás zklameme. Ceny zpátečních letenek začínají na 9000 Kč a mohou se vyšplhat až na dvojnásobek. To jsou cen bez odbaveného zavazadla, které stojí kolem 1000 korun za jednu cestu. 

Přímé lety z Rakouska

Pokud se vám částky zdají vysoké, zde je několik možností, jak ušetřit. Vy, co bydlíte u hranic, máte lepší výchozí pozici. Levné letenky na Tenerife seženete například pokud jste ochotni letět z Vídně. Se společností Ryanair ceny za zpáteční let startují na 2500 Kč + opět přibližně 1000 korun za zapsané zavazadlo za let. Se společností Wizz Air, což je druhý dopravce, který z Vídně na letiště Tenerife létá, jsou ceny přibližně stejné jako s Ryanair, ale zde platíte o něco více za zavazadlo. Nevýhodou může být i to, že zpáteční let Wizz Air do Vídně dosedá až po půlnoci, kdy nastává problém s dalším transportem do Česka.

Přímé lety z Německa

Pokud jste blíže k hranicím s Německem možností je ještě více. Berlín a Frankfurt jsou z hlediska ceny nejzajímavější města. Zpáteční cesta s Ryanair začíná na 2000 korunách + zavazadlo. Z oblíbených Drážďan momentálně pravidelná linka nelétá. Letiště V Mnichově, Norimberku a Lipsku nabízí také přímý let, ovšem ceny zde jsou vyšší. Oproti Smartwings však stále většinou levnější. 

Přímé lety z Polska

Z Polska existuje opět více variant. Letiště ve Vratislavi nabízí se společností Ryanair ceny zpátečních letenek od 2500 bez zavazadla. Z Katowic létá Ryanair a Wizz Air za trochu vyšší ceny. 

Do těchto měst se z Česka dá dostat jak vlaky, tak autobusy. Jejich zastávka bývá často přímo u letiště. Všechny tyto lety vás přivedou na mezinárodní letiště TFS – Tenerife Jih. 

Lety s přestupem

Další možností je let s přestupem. Ano, je otázka, zda se toto u jinak 5hodinového letu vyplatí, ale s přestupem se můžete dostat na ještě zajímavější ceny, nebo můžete cestu na Tenerife spojit s návštěvou oblíbené evropské metropole. Pokud byste zvolili přestup na některém ze španělských letišť, je možnost, že přistanete na Tenerife na druhém letišti (TFN – Tenerife Sever), které slouží primárně pro lety mezi ostrovy a španělským poloostrovem.

Z těch dalších zajímavých měst, kam je hodně spojení z Prahy a následně na Tenerife, bych jmenoval Brusel, Milán a londýnská letiště. Při troše štěstí a pouze s malým batůžkem se můžete na Tenerife dostat pod 1000 korun za jednu cestu. Tato cena je vykompenzovaná čekáním při přestupu a samozřejmě platí, čím více spojů, tím je větší šance, že se něco pokazí a vy se někde zaseknete, protože vám navazující spoj uletí.

Zde je velký rozdíl, pokud si koupíte letenku Praha – Tenerife jako celek s přestupem například v Milánu. Pak jste do určité míry chránění. Pokud třeba první letadlo bude mít zpoždění a vám navazující let uletí, letecká společnost se o vás postará a poletíte dalším letem. 

Tak tomu není, pokud si koupíte samostatně letenku například do Londýna a druhou z Londýna na Tenerife, i když se stejnou společností. V takovém případě se vás týkají pouze standartní náhrady vyplácené při delším zpoždění nebo zrušeném letu.

Závěrem

Pokud chcete létat levně, musíte slevit trochu ze svého pohodlí a být otevření možnostem. Plánovat včas a delší dobu hlídat ceny. Ty se mění každý den. Není vyloženě pravidlo, čím dříve letenku koupíte, tím levnější bude. Poslední 3 roky jsem tuto cestu létal každý měsíc a nejpohodlnější pro mne bylo hledat levné letenky na kiwi.com. Letenku jsem si ale vždy kupoval přímo od přepravce. Pokud znáte nějaký lepší vyhledávač, můžete se o něj podělit s ostatními v diskusi. 

 

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!