Tyto webovky jsou na prodej, pokud máte zájem, napište na kamtka11@gmail.com

Město Granadilla de Abona je okresní město ležící na jihovýchodě ostrova Tenerife v nadmořské výšce 650 metrů nad mořem. Město Granadilla má něco přes 5000 obyvatel, zatímco okres Granadilla de Abona měl při posledním sčítání lidu více než 50 000 obyvatel. Důvodem je fakt, že zatímco je Granadilla okresním městem, většina obyvatel okresu bydlí v ostatních větších městech El Médano, San Isidro a Los Abrigos a v okolních vesnicích.

Granadilla je malebné městečko s bohatou minulostí sahající do dob Guanche, tedy do 15. století. Dostanete se do něj odbočením z dálnice TF-1 na silnici TF-64, projedete městem San Isidrem a budete pokračovat do kopce, až dojedete do Granadilly. Zatímco San Isidro je spíše takové moderní sídliště v polopoušti, které působí dost exoticky a kde se budete spíš jak ve Španělsku cítit jako v severní Africe, město Granadilla působí přesně opačně, je to malé příjemné město vybudované v koloniálním stylu, je to místo, kde se jakoby zastavil čas. Když do Granadilly dorazíte ráno, protože si potřebujete něco zařídit na úřadě, objevíte město kypící životem, kdy místní obyvatelé posedávají v kavárnách a starci vysedávají na lavičkách a pozorují život ve městě. Když vyrazíte do Granadilly v neděli odpoledne bude v něm absolutní klid a na ulicích téměř nikoho nenajdete, protože nejspíše všichni nasedli do aut a sjeli se na jednu z nedalekých pláží vykoupat. Jelikož se Granadilla nachází v nadmořské výšce 650 metrů, tak když do ní přijedete z jednoho z měst na pobřeží, obvykle pocítíte, že je vzduch o několik stupňů chladnější, někdy může být i v mraku a vy zjistíte, že zatímco na pláži v El Médanu svítí slunce, tak v Granadille poprchává. Pokud je však Calima, což je počasí, kdy vane vítr ze Sahary a přináší s sebou mrak teplého vzduchu s jemným pískem, tak bývá naopak v obcích ve vyšších polohách jako je Granadilla skutečné dusno a na pobřeží bývá příjemněji.

ulice v Granadille
dům s dřevěným balkónem

 

Proč se do města Granadilla de Abona vydat?

Hlavním důvodem pro návštěvu města je to, že Granadilla je klasickým kanárským městem, takže vám návštěva města umožní vidět život místních obyvatel tak, jak byste ho v přímořských letoviscích neměli šanci poznat. Dále ve městě můžete vidět kromě mnoha tradičních domů také několik zajímavých míst. Zde jsou tři z nich:

Františkánský klášter San Luis Obispo

Prvním z míst, které byste neměli při prohlídce vynechat, je Františkánský klášter San Luis Obispo, který byl založen v roce 1665. V roce 1745 byl přestaven na městkou radnici. V roce 1963 se radnice zřítila, zabila 23 lidí a mnoho dalších zranila, když se v radnici schovávalo před deštěm velké množství lidí. O rok později ještě navíc budova vyhořela a musela být zrestaurována. Po rekonstrukci byla prohlášena radnice za historickou památku. Pokud navštívíte Granadillu ve všední den, kdy bývá radnice otevřena, pokuste se do ní alespoň nahlédnout – nachází se v ní malebný dvůr a krásné prostory.

park před radnicí v Granadille

Náměstí před zrekonstuovaným klášterem San Louis Obispo, který dnes slouží jako radnice.

dvorek se dřevěnými balkóny v Granadille

Krásné nádvoří v prostorách radnice

město Granadilla de Abona

Fotografie radnice ze zadu, kde je rozsáhlá zahrada s malým vinohradem.

Kostel

Iglesia San Antonio de Padua

Iglesia San Antonio de Padua

První zmínky o kostele San Antonio de Padua pochází z roku 1617, kostel však o sto let později zničil oheň a musel být přestavěn. Na stropech kostela je vidět vliv barokního stylu na kanárskou architekturu. Je v něm krásný oltář a zdobí ho zajímavé sochy.

Historické muzeum

Historické muzeum se nachází ve historickém domě postaveném na konci 19. století a bylo založeno v roce 2002. Nachází se v něm jedenáct sálů s expozicemi z různých časových období, které se zaměřují na zvyky, práci a historii zdejších obyvatel od doby původních obyvatel Guanche až po dnešek. Otevřeno je od pondělí do pátku od 8:00 do 14:00. Adresa: Calle Arquitecto Marrero 3, Granadilla de Abona.

ulice ve městě
hezká ulice v Granadilla de Abona
vínový dům
malebný dům v Granadille

Procházky po okolí

Město Granadilla de Abona je skvělým výchozím místem pro procházky do okolí. Zde je odkaz na tři výlety, které vám dají možnost poznat okolí tohoto krásného města:

Čtyřhodinový pěší výlet z Granadilly do Las Palomas

Čtyřhodinový pěší výlet do města San Miguel

Dvouhodinový okružní výlet k poutní kapli Ermita Santa Ursula

 

Věříme, že si pobyt ve městě Granadilla de Abona užijete a bude se vám v něm líbit!

okrový dům v Granadille
malebný dvorek s fontánou