Kdybych se byla nucena z Tenerife odstěhovat, byly by místní farmářské trhy jednou z věcí, které by mi chyběly. Zvykla jsem si na ně pravidelně chodit a brzy jsem i zjistila, že ovoce a zelenina je zde daleko čerstvější a kvalitnější, než ta koupená v supermarketu. Navíc mohu podpořit místní zemědělce a alespoň trochu zamezit tomu, aby se například brambory, které se zde pěstují, dovážely například z Irska. Ano, v obchodech se běžně prodávají brambory dovezené z takové dálky! V našem městečku jsou farmářské trhy každou středu dopoledne a jeho návštěvu nikdy nevynecháváme. Náš trh začíná v osm hodin ráno a končí ve dvě odpoledne. Jelikož ale žijeme v teplých krajinách a jídlo chceme mít co nejčerstvější, je lepší jít nakoupit už ráno, protože jsem zjistila, že když v létě nakoupím ovoce a zeleninu ráno, déle vydrží.

Na trhu prodávají výhradně ovoce a zeleninu vypěstovanou v bezprostředním okolí místními farmáři, takže se vám třeba nikdy nestane, že by byly v nabídce jablka, která se na Tenerife nepěstují a jsou dovážená. Na Tenerife nejsou velké lány polí, všechno je pěstováno na malých políčkách v okolí. Nejvíce se zde pěstují banány, papaya, brambory, rajčata, papriky, cukety, lilky a dýně. Na trhu se dá také koupit různá nať na ochucení omáček, například petržel, celer, kopr a koriandr. Dále si na trhu vždy kupujeme vejce od volně chovaných slepic. Ceny jsou podobné jako v supermarketu, něco je trochu levnější a něco dražší. Kvalita se však nedá porovnávat. Kromě ovoce, zeleniny a vajec si můžete na farmářském trhu koupit i některé místně vyrobené produkty, například kosmetiku z aloe vera, a místní sýry, koláče a zákusky. Některé větší farmářské trhy, například ten u výjezdu z dálnice směr el Médano, nabízejí také čerstvě ulovené ryby.

Pokud se na Tenerife chystáte, poohlédněte se po farmářském trhu ve svém okolí. Zde je seznam alespoň těch nejznámějších.

 

Seznam farmářských trhů na jihu Tenerife

Adeje – vedle Makra – So / Ne 8 – 14 a St 15 – 19

Alcala – Plaza de Llano – Po 8 – 13

Arafo – Plaza San Juan Degallado – Čt 8 -13

Arico – Poris de Abona – Ne 8 – 13

Arona – Carretera General Valle San Lorenzo – Pá  8 – 14

Buenavista del Norte – Plaza de San Sebastian – So 8 – 14

Candelaria – Plaza del Centro Comercial Punta Larga – So 8 – 14

El Medano – Plaza Principal – St 8 – 14

El Rosario – Carretera Gen del Norte – So / Ne  8 – 16

El Sauzal – vedle kostela – Ne  7.30 – 14

Güímar – Plaza del Ayuntamiento – So  8 -13

Guia de Isora – hlavní náměstí – So  9 – 13

Las Chafiras – vedle hasičů – So / Ne  8 -14

La Guancha – mezi Puerto de la Cruz a Icodem – So / Ne  8 – 15

La Laguna – Plaza de Cristo – Út / Čt / So 6 – 14

La Matanza de Acentejo – Carretera General Norte – So / Ne 8 -14

La Orotava – Calle Educadora Lucia Mesa – So 8 – 14

Los Cristianos – Obchodní Centrum Passarela – každý den 10 – 22

Los Realejos – Camino Viejo de San Benito – So / Ne 9 – 14

Los Silos – Plaza de la Luz – Ne 9 – 14

Playa de San Juan – Paseo el Bufadero – St 9 – 13

Puerto de la Cruz – Avenida Blas Perez Gonzalez – Po až So 9 – 14

San Isidro – hned pod dálnicí, sjezd na el Médano – So / Ne  8 – 14

San Miguel de Abona – Poligono Industrial – So / Ne  8 – 14, St 16 – 20

Santiago del Teide – centrum města – So / Ne 8 – 15

Santa Ursula – u radnice – So 8 – 13

Tegueste – u benzínky – So / Ne 8 – 14

Tacoronte – na hlavní silnici – So / Ne  8 – 14:30

Vilaflor – na náměstí – Čt 8 – 13

Valle San Lorenzo – Calle Cooperativa – So / Ne 8 – 14

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

farmářský trh v El Médanu
stánky na farmářském trhu
stánek na trhu