Kde si na Tenerife půjčit auto?

 

To je jednoduché, říkáte si vy, ti šťastlivci, které ještě autopůjčovna nenapálila nebo jste s nějakou ještě neměli špatné zkušenosti. My už ale bohužel víme, že půjčit si auto není jen tak, protože autopůjčovny jsou často specialisté na to, jak z vás dostat každé euro, které se vám válí po kapsách.
Zde je náš příběh, jak jsme se poučili, že člověk musí být stále ve střehu, aby nenaletěl. Nebudeme uvádět jméno autopůjčovny, protože se to stalo již dávno, a třeba své chování změnili. (Moc tomu nevěříme😊)

 

Naše zkušenost s autopůjčovnou

 

Potřebovali jsme si půjčit auto a tak nějak jsme se v jednotlivých nabídkách ztráceli, proto jsme si našli jeden srovnávač nabídek a vybrali jednu z těch zdánlivě nejvýhodnějších. Abychom měli jistotu, že vše proběhne bez problémů, pořídili jsme si raději full cover pojištění, což znamená, že je auto pojištěno pro všechny možné scénáře.

Již po zaplacení objednávky jsme si nebyli jistí, zda jsme vybrali správně, ale doufali jsme, že vše proběhne standartně jako vždy. Za pár dní jsme si pro auto zajeli na letiště, stoupli si k okénku a čekali. Když se na nás dostala řada, předložili jsme vytištěnou rezervaci a pracovník půjčovny začal docela nevybíravě vnucovat jejich extra pojištění. My si stáli za svým, že už pojištění full cover máme od zprostředkovatele. Vůbec ho to nezajímalo a vnucoval dál. Nakonec neochotně ustoupil a řekl, že chce tedy kreditní kartu na depozit. Ok, s tím jsme počítali a dali mu naší kartu. Muž jí však odmítl s tím, že to není kreditní karta, což byla pravda, jenže na jejich webových stránkách bylo, že stačí karta debetní a navíc naše karty jsme již v minulosti na placení zálohy v autopůjčovně použili a vždy to bylo bez problémů. Muž si tvrdě stál za tím, že nám auto na tuto kartu nepůjčí, protože nesplňujeme podmínky. Když jsem mu řekli, ať si auto tedy nechá a vrátí nám peníze za vypůjčení řekl, že to také není možné. Vyžádali jsme si tedy od něj alespoň potvrzení, že nám vůz odmítá půjčit, abychom měli v ruce alespoň nějaký papír.

tabule s názvy autopůjčoven

Máte byt (nejen) na Tenerife a chystáte se ho zaregistrovat na Booking.com? Zaregistrujte se přes tento odkaz a prvních 50 zprostředkovaných ubytování nebudete platit Bookingu provize!

Reakce banky

 

Později jsem zasedla k počítači a napsala do své banky žádost o vrácení peněz s vysvětlením, co se stalo, dokladem o zaplacení, emailovou komunikací s autopůjčovnou atd. Od banky jsem dostala email, že se záležitost bude prošetřovat a za nějaký čas mi přišlo vyrozumění, že se protistrana nevyjádřila a proto oni nemohou ukončit šetření.

Závěr: Peníze jsme už nikdy neviděli a nemůžeme se zbavit dojmu, že jsme byli okradeni, zvláště po tom, co jsme na letišti v Itálii byli svědky naprosto totožné situace. Jednalo se o stejnou autopůjčovnu. Od té doby si dáváme ještě větší pozor a naštěstí jsme už nic podobného nezažili.

Jak tedy nenaletět

 

Po této zkušenosti jsem napsala do jedné skupiny na Facebooku, sdílela svou zkušenost a požádala je o radu s autopůjčovnami. Všichni se shodli na tom, že na Tenerife jsou dvě slušné, Autoreisen a Cicar. Neříkám, že se nenajdou jiné solidní autopůjčovny, ale tyto dvě mají na ostrově nejlepší jméno. Poté jsme si od Autoreisen půjčovali auto mnohokrát a nikdy jsme nenarazili na problém. Karta vám postačí debetní, neprobíhá zde žádná blokace peněz, jen zaplatíte půjčovné. Stav auta se před vypůjčením a při vracení nikam nezapisuje. To znamená, že nehrozí jakékoliv handrkováni se o škrábanec na laku. Nutno říci, že auta nejsou opticky ve 100 procentním stavu, ale cena pronájmu to bohatě vykompenzuje. Stalo se nám, že se nám na vypůjčeném autě něco nezdálo, tak jsme do půjčovny zavolali, popsali jim problém a oni nám řekli, ať přijedeme a auto nám vyměnili za jiné.

Asi si teď myslíte, že jsme za tento blog dostali zaplaceno. Kéž by! Jen rádi vychvalujeme firmy, které si svoji živnost nezaložili na podvodu a okrádání.

Zde je odkaz na námi ověřenou autopůjčovnu: https://autoreisen.com/

A zde na tu ještě o chloupek lépe hodnocenou, která je místními doporučovaná, https://www.cicar.com/, ale my si od nich auto nikdy nepůjčili. Oproti Autoreisen vycházela vždy dražší, ale její auta jsou viditelně novější.

Pokud máte ohledně půjčení auta na Tenerife nějaké dotazy nebo připomínky, napište nám v komentářích.

 

Výlety na Tenerife

 

 

 

 

 

Chcete si rychle a pohodlně zamluvit výlet lodí, potápění, šnorchlování, výšlap na Teide a mnoho dalších aktivit? Pokud ano, klikněte na následující odkaz a budete si moci vybrat z mnoha aktivit, zabookovat si je a zaplatit. Zrušení rezervace až 24 hodin před začátkem zaplacené aktivity je zdarma. Aktivity mají mnoho recenzí, takže si můžete vybrat podle toho, jak je hodnotili ostatní. Vybrat si můžete například výlety za velrybami a delfíny, potápění, kurzy potápění PADI, šnorchlování se želvami, jízda v kajaku za delfíny, pozorování hvěz na Teide, jízda na motorovém člunu nebo Jetski, lístky na lanovku na Teide, do Aqualandu nebo Jungle Parku, lekce surfování, Go-karting, denní výlet na ostrov Gomera, parascending, tandemový seskok padákem půjčení kol a mnoho dalšího.

parkoviště na letišti Tenerife
parkoviště Autoreisen na Tenerife